Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szerintetek az már alkoholizmu...

Szerintetek az már alkoholizmusnak számít, ha heti 1 pohár (fél liter) búzasört megiszok?

Figyelt kérdés

2014. dec. 26. 17:41
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Nem akarok alkoholista lenni,csak néha szeretem a belga söröket ízét élvezni.
2014. dec. 26. 18:18
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Még ha naponta innál is egy sört sem lennél alkoholista. Napi 4-5-nél lehet már aggódni.

Csak egyszer férsz hozzá hetente és ha a mértéktelenség el is visz a berúgásig, akkor sem vagy alkoholista.

Annak csak az modható akinek szervezete naponta követeli az alkoholt.

Nem az agyban vállik az ember alkoholistává, hanem a gyomorban. Az agy csak megengedi, hogy azzá váljon az ember, ha az ember az agyat nem irányitja kellõképpen.

2014. dec. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
56%
4-est, nem kellett volna lepontozni. Nyilván poénkodott, csak itt sokan nem értik a viccet. Az alkoholizmus alapvetően nem is azon múlik hogy mennyit iszol, hanem hogy meddig brod ki anélkül, persze ez nem jelenti azt hogy néha nyugodtan megihatsz napi fél liter töményet 2 hónapig mert csak ideiglenesen iszol, de kibírod nélküle. Ez már igen káros mennyiség, de 1 sör még napi szinten sem alkoholizmus, de még ha tegyük fel az, mert nem bírod nélküle akkor is ameddig az adagot nem emeled addig nincs gond, mert napi 1 még egészséges is a vesének, továbbá a komló nyugtató hatása miatt stressz ellen is jó.
2014. dec. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
fél liter az egy korsó, nem egy pohár. de ezt a kérdést te se gondolhattad komolyan..
2014. dec. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én napi 4 - 5 dobozzal megiszom, és nem tartom magam alkoholistának.
2014. dec. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szerintem még napi egy pohár whiskey sem számít alkoholizmusnak egy fárasztó nap után.
2014. dec. 29. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"fárasztó nap után"?!

A Scotch skótmódra, már reggel (is) fogyasztják.

Egy Piper-t kérdeztem a Whisky fogyasztásrol, annyit mondot, hogy: every morning.


De hol van még az este? Az alkoholizmus mégsem téma.

2014. dec. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!