Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hazipalinka vs boltban kaphato?

Hazipalinka vs boltban kaphato?

Figyelt kérdés
Az egyik elonye, h olcso, bar sokszor bunrossz mert benne marad az elo ill. Utofozes eredmenye. A boltban kaphato (rezangyal, suhancos) palinkak minosege kifogastalan, viszont nem olcsok

2014. dec. 30. 16:04
 1/6 Joci_27 ***** válasza:
100%
Nem ittál még jó házipálinkát. Nem nagyon van olyan bolti pálinka, ami a nyomába érhetne.
2014. dec. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%

Házipálinka: sokszor bűnrossz, de sokszor kiváló! Én ittam már elsőosztályú házipálinkákat, birsalmából, csipkebogyóból, barackból, szilvából, stb.

Bolti pálinka: kétlem, hogy 100%pálinka. Biztos kevernek hozzá valami ízfokozót.

2014. dec. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha jól csinálják a házi finomabb, mint a bolti (és valamivel erősebb is).

Csak sajnos nagyon el is lehet rontani. tehát megbízható helyről jó venni.

2014. dec. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%
Én is azt mondom, hogy a jó házipálinkánál nincs jobb. A bolti szeszes ital ugyan minőségileg ellenőrzött, pontosan beállított a szeszfoka, de nekem erős kétségeim vannak az összetételét illetően. Szinte biztos, hogy a szeszfokot szintetikusan előállított etanol hozzáadásával, az aromát meg szintetikus aromaanyagokkal állítják be.
2014. dec. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Phoney ***** válasza:
90%

Jó is volna, ha a bolti pálinka mind kifogástalan volna... persze, boltban nincsenek olyan extrém módon elcseszett tételek, mint amilyen egy tipikus kontár módon cefrézett házi, de azoknál is előfordul hibás cefre, előpárlat, utópárlat, még a drágábbak közt is (ha már a Rézangyalnál tartunk...)


[link] – amit ismerek ezek közül, abban egyetértek a zsűrivel. Sajnos sokan úgy állnak a pálinkához, hogy „ilyennek kell szeretni”, és nem zavarja őket, hogy igazából nem is olyan jók az általuk ismert „legjobbak”.

2014. dec. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
49%

A bolt pálinka nem pálinka.

A jö HP-nak ugyanúgy megvan az ára. Vegyél egy liter Majszibarackot. Többe lesz, mint amire gondolaz, de olyan finomat még nem ittál.

2014. dec. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!