Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az tényleg ciki, ha jönnek a...

Az tényleg ciki, ha jönnek a barátnőm szülei és csak Dankó borral kínálom őket? (A szülei borászok)

Figyelt kérdés
Sajnos csak erre van pénzem, de lesz még Kalinka meg Soproni is, bár a szülei boros típusok...

2015. jan. 3. 14:54
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
58%

Dankó, Kalinka, Soproni... basszus...


Ennek a háromnak az árából kijönne egy jó minőségű bor is, sőt két üveg is. Ahelyett, hogy ilyen húgyokat kínálsz, legközelebb gondolkodj már. Milyen ember iszik egyáltalán ilyesmit??

2015. jan. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
77%
Inkább akkor semmivel.
2015. jan. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha borászok, akkor szerintem visznek majd bort, mivel taplóság vendégségbe üres kézzel érkezni..
2015. jan. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

"Nem tudom én azt a középkategóriát, a boros véleményekhez hasonlítottam. Ha valakinél egy bor 1-2ezer Ft-nál kezdődik, akkor a vodka sem lehet kevesebb mint Finlandia vagy a sör pl Carlsberg. Kb ezeket nevezem magyar mércével középkategóriának."


És akkor ha a 200 forintos Soproni alsó kategóriás sör, akkor mi a sok 130 forint alatti 3%-os gagyiság?

2015. jan. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
21%

14: az alsó alatt is van mindig :) Az az ihatatlan, moslékkategória.


A soproni és az összes magyar sör mérhetetlenül rossz minőségű, és ezzel nem vitatkoznál, ha ittál volna már normális sört. Nem feltétlenül ár függvénye egyébként.

2015. jan. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
61%
Ittam már normális sört is, 400-500 forintos kategóriából, de azért hlye nem vagyok, hogy azt mondom, hogy ez a középkategória. A sör alapvetően egy olcsó ital, nagy mennyiségben lehet fillérekért előállítani, a legtöbb marha drága kézműves sör nem nyújt egyáltalán semmivel többet egy fapados Löwenbraunál, mint azt sokan hiszik, csupán a méretgazdaságosság hiánya miatt ilyen drágák. Na de most ha benyögsz egy tök ismeretlen belga vagy ír sörmárkát, amit nem lehet 2 városon kívül sehol sem kapni Európában, és legalább 1500 forint belőle 3 deci és azt mondod rá, hogy ez A sör, akkor inkább sikítva elfutok és elfogadom, hogy a Soproni az alja.
2015. jan. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
6%

"A sör alapvetően egy olcsó ital, nagy mennyiségben lehet fillérekért előállítani, a legtöbb marha drága kézműves sör nem nyújt egyáltalán semmivel többet egy fapados Löwenbraunál, mint azt sokan hiszik..."


No látod és ez a helyzet a Dankó és a drága borok közötti "háborúval" is. A filléres bor ugyanazt nyújtja majd mint a százezres, csak a legnagyobb sznobok fogják esetleg megérezni a különbséget. Hány és hány "borszakértőt" vertek már át átcímkézett pancs borokkal, akik utána dicshimnuszokat zengtek az adott löttyről csak a címke alapján. Nem is olyan régen ételkritikusokat vertek át gyorséttermi kajákkal, amiket korábban lenéztek, most pedig mégis imádták őket...

Aki drága bort vesz, az megnyugtatja magát: ez aztán a minőség, én most egy elit bort vettem amit a pórnép nem vehet meg. De ha tudná, hogy annak az elit bornak hány százaléka hamisítvány, elsírná magát.

2015. jan. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
68%
A vodka meg a sör az elmegy. De a bort ne vedd elő. Még ha kérnek se.
2015. jan. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

"Nem is olyan régen ételkritikusokat vertek át gyorséttermi kajákkal, amiket korábban lenéztek, most pedig mégis imádták őket... "


Még ha a boros résszel nem is értek teljesen egyet, de ez az idézett rész igaz, én is nagyot röhögtem rajta.

2015. jan. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
52%
Ezaz! Ismét személyes tapasztalat alapján érvelnek,és összevesznek a.kommentárok teljesen más témában! Öröm nézni!
2015. jan. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!