Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen bort vegyek? Melyik a...

Milyen bort vegyek? Melyik a legjobb száraz bor szerintetek?

Figyelt kérdés
Egy olyan embernek viszem aki szereti a borokat már nagyon régóta,ért hozzá és közel van ahhoz, hogy borász legyen. Én kevésbé értek hozzá ezért szeretnék pár tanácsot. Ajándékba venném és nem akarok a leggagyibbal leállítani. Ritka az a bor ami ízlik neki! Száraz vörös borra gondoltam, de mást is mondhattok ha jó :)

2015. febr. 15. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát, ha ritka ami ízlik neki, akkor jobb lenne megtudnod, melyek azok, és azokból választani egyet.
2015. febr. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mojjo ***** válasza:
51%

Szia!


Mondj egy árat, amit hajlandó vagy rákölteni és akkor keresünk pár jó bort, ami minden igényt kielégít. :)

2015. febr. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szóval száraz vörös.

Ez első körben valóban pénztárca függő, de nehéz választani, ha nem tudod mi kell. Érdemes borkereskedésbe menni, ott hozzáértők vannak.



Karnel Gábor - Boróka 2009, (9000)

TeoCosta, Barbera Dalba, Agricola Acienda ligabue - (~5000)

Takkler - Szekszárdi Kékfrankos reserve 2012 (~3800)

Mészáros Pál - Bodzási Kékfrankos 2009, 2007, 2012 (~3500)

Dúzsi Tamás - Szekszárdi Kadarka 2011 (Erre nagyon büszke az öreg, bár nem tudom, hogy hol kapod meg, mert bevásárló központokban biztos nincs, de talán még kereskedőknél is elfogyott. A 2013asból is jót hozott össze az öreg, az évi időjáráshoz képest.) (~2500)

Eszterbauer - Sógor kadarka 2011,2013,2012 (~1600-2000) (Talán láttam egy-két bev.központban is.)


Francia borokat is lehet kapni lidliben, én kóstolgattam és 1200ért van egy igazán könnyed 2011-es Cotés du Rhone-juk, ami nem egy nagy bor, de nagyon kellemes. 1800ért van Ch LHospital-juk, 2.5ért Vacqueyras Rhone-juk. Akinek nem csak az ára számít, hanem a beltartalma, annak akár ezeket is veheted, vagy nézz szét, van sok érdekességük jó áron.

2015. febr. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Vitis Cab.Franc 2011 - 2000 HUF és csak ajánlani tudom!
2015. febr. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

3000Ft ig kb

2015. febr. 16. 18:27
 6/6 Mojjo ***** válasza:
100%

Nem egyszerű, de azért nem is lehetetlen 3ezerig jó vöröset. Amik így hirtelen eszembe jutnak:


- Ludányi Balázs (Centurio Borbirtok) 2013-as kékfrankosa:

[link]

és egy borblogos leírás róla: [link]

(Az érintésnyi illósság miatt mondjuk lehet átgondolnám a dolgot...)


- Ugyanígy a pinceárontól Nyolcas Ádám 2011-es kékfrankosa: szerény véleményem szerint egy elképesztően jó bor, a műfajon belül - nyilván nem hardcore és kizárólagos bordeaux fanoknak, hanem akik értékelik a kékfrankost, de ez az előzőről is elmondható. [link]


- A keretet minimálisan túllépve esetleg Bukolyi Marcell '13-as kadarka válogatása: [link]

borblog leírás: [link]


- Avagy Németh Attila Gábor syrah-ja szintén 2013-ból: [link]

borblog: [link]


Ezek közül egyébként én leginkább a Németh Attila Gábor féle Syrah-t javasolnám.


De még inkább ezt a bort:

[link]

Kispál Helén Balatonfelvidéki Olaszrizling, 2013. Bakó Ambrus egyik igencsak nagy durranása 2013-ból. Tudom, vörösre gondoltál elsősorban, na meg én nem vagyok az olaszrizling feltétlen híve, de ez a fajta egy annyira elegáns, kristálytiszta leképzése, ami bármilyen nemzetközi mezőnyben is helytállna. Hozzáteszem, én szubjektíve az ilyen egyenes vonalvezetésű, elegáns boroknál jobban szeretem a rusztikus, baltával faragott, nagyhátsójú példányokat, de szerintem, ha valaki finnyás a borokra, és igen kevés tetszik neki, kb ez lehet az, amit bátran oda lehet elé rakni.

Borblogos írások róla, kettőt is adok:

1, [link] (vigyázz, két Kispál Helén féle olaszrizlingról is szó van, a Balaton-Felvidékit olvasd)

2, [link] (itt is a második bor)

2015. febr. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!