Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Igaz az, hogy ha fejjel...

Igaz az, hogy ha fejjel lefelé iszunk alkoholt, egyből a fejünkbe száll?

Figyelt kérdés
Azt hallottad, hogy, ha fejjel lefelé lógatva vagyunk, hogy a fejünkbe áramoljon a vér, és ekkor megiszunk 1 pohár alkoholos italt, akkor egyből fejbe vág, megfog... Nem tudom, hogy van-e igazság alapja, de ha végig gondolom, nem lehet akkora hülyeség... Valaki tud erről valamit?

2015. márc. 6. 14:58
 1/7 anonim válasza:
ez alkohol % -tól függ
2015. márc. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valahol lattam errol videot, a csako megivott egy sort fejjel efle, es utana, mikor felallt, azonnal osszeesett.
2015. márc. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze, ha van a fejében kitöltendő űr!
2015. márc. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért arra befizetnék, amikor fejen állva megiszol egy pohár bort.
2015. márc. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
igen mert nem a gyomrodba megy az alkohol hanem a az agyadba és az agyad bontja le a sört.
2015. márc. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha fejen állsz, a fejedbe száll a vér. A túlzott vérnyomástól az erek beszűkülnek, hogy ne kapjál agyvérzést. Miközben iszol nem tudsz olyan kényelmesen levegőt venni, tehát oxigén hiányos állapotba is kerülsz picit. Majd ezek után felállsz (gyorsan), akkor leszökik gyorsan a vér, de az erek nem tágulnak vissza olyan gyorsan, ismételten csak oxigéntől vonod meg az agyadat (ami ellen semmi kifogásom nincs). Ergo nagy a kockázata az eszmélet vesztésnek és az agyvérzésnek is. Főleg, ha józanul nem szoktál gimnasztikázni.

Aztán, hogy utána jobban hat-e, vagy sem? A fene tudja, mindenesetre megbolygatja a vérkeringésed, de azt már 20-25 guggolással is elérheted, vagy 10 darab 4 ütemű fekvőtámasszal. Csak ezek kevésbé veszélyes mutatványok.


Én nem azért iszom, mert részeg akarok lenni, hanem azért, mert a bódulat és a felfrissülés élményét egyszerre szeretem érezni egy minimális szinten miközben gasztronómiai élményt is nyújt néhány finom ital.

2015. márc. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez igaz, és az is, hogy fejen állva nem tudsz lenyelni egy kockacukrot sem!
2015. márc. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!