Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A Heineken sörön mit jelent a...

Sandorka25 kérdése:

A Heineken sörön mit jelent a vörös csillag?

Figyelt kérdés

2015. márc. 27. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincsen jelentése, csak egy piros csillag.
2015. márc. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
"A Heineken-emblémában olvasható „e” betűk az erő és az egység kifejezői, a piros csillag motívum pedig a középkorból ered. A csillag sarkai a levegőt, a tüzet, a földet és a vizet, továbbá egy mágikus ötödik elemet, a főzet minőségét jelképezik. A zöld szín a sör és alkotóelemeinek természetes eredetére utal és életerőt sugároz."
2015. márc. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, én azt olvastam hogy azért olyan alakú az e betű amilyen hogy barátságosabbnak tűnjön, kifejezetten Freddy Heineken kérésére.
2015. márc. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15%
Ez egy kommunista sör, a kommunisták isszák. Karl Marx is mindig ez vedelt, ezért hordott össze annyi baromságot.
2015. márc. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
15%
Szóval ne igyad, mert kommunista leszel.
2015. márc. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5%
#4 te milyen buta vagy
2015. ápr. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Andizsuzsi írja jól! semmi köze a kommunizmushoz.


mint ahogy pl a távol keleti kultúrából származik a horogkereszt is, egy sok száz éves, régi jelkép, most nem emlékszem minek a jelképe, de csak a múlt században fonódott össze a jelentése a nácizmussal

2015. ápr. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Humorérzék meg elveszett valahol?
2015. ápr. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A heineken eredetileg egy olcsó barnasört állított elő, ami a munkásokat célozta meg. Emiatt tették rá a vöröscsillagot marketingcélból.
2015. júl. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nem tudom hol olvastátok ezt a b*romságot, hogy a Heineken csillagja a 4+1 őselemet szimbolizálja meg ez az amaz. Ez kérem szépen egy súlyos beetetés, kamu, álhír! Ha egyáltalán el vagy hajlandó olvasni a Heineken hátulján látható feliratot, te is képben leszel. Tehát:

„Hogy mi is az ötágú csillag? A serfőző mesterek ősi szimbóluma. Négy csúcs a természetes összetevőket jelképezi: az árpamalátát, a vizet, a komlót és a Heineken különleges A-élesztőjét®.

A csillag ötödik csúcsa pedig a sörfőzés különleges varázsának jele volt a középkorban.”

Na ez a való igazság, tisztelt hölgyeim és uraim! Remélem most sokatoknak felnyitottam a szemét, aki esetleg ezt nem tudta! Köszönöm a figyelmet.

2020. nov. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!