Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi történik a mai sörökkel...

Mi történik a mai sörökkel Magyarországon?

Figyelt kérdés
Azt kezdtem el észre venni h minden magyar sörnek vagy a licensz által itt gyártott egyébb sörök minősége silányabb, alkoholtartalma csökken, egyszerűen ihatatlan víz ízűeké válnak !! pl 5-6 éve a löwen, HB, Kozel, Kaiser sörök egész jók voltak alkohol tartalmúk 5% körűl voltak de mostanság ihatatlan víz ízű sza*rok lettek, s ne is beszéljünk az ászokról, borsodiról stb stb. Én megértem h a jövedéki adó így meg úgy... de inkább kifizetnék 30-50-70 forinttal többet hogy, érezzem az árpamalátát a komlót a számban, ihassak egy normálisabb sört ezek a selejtek helyett, az emberrel teljesen megutáltatják a sört. A kézműves házisörök nagyon jók de hát azok árban is egyenlőre el vannak szállva :/

2015. ápr. 5. 01:07
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

A jövedéki adó egy dolog.

A baj ott kezdődik, hogy a régi szakemberek eltűntek. Egyre több fiatal menedzser palánta kerül a főbb pozíciókba, akiknek fogalma sincs a sörgyártáshoz, egy dologhoz értenek: "munkabiztonság" címszó alatt a legtöbb hülyeséget kitalálni. Amivel azt eredményezik, hogy egyre több dolgot gépiesítenek, egyre kevesebb ember kell, aki pedig ott marad természetesen nem olyan ember, aki ért is hozzá, mert annak már nem veszi be a gyomra a sok hülyeséget. A spórolás jegyében az alapanyagok egyre rosszabbak, vagy kevesebbek. Ha valami bevált és jól működött, a menedzser ifjoncok tuti lecserélik, mert van egy olcsóbb. Igaz, hogy az egy kalap sz** nem ér.

Szóval ameddig a világ arra tart amerre: kevés szakember, egyre több büfészakos idióta addig nem lesz újra minőségi sör a piacon.

Én is az egyik sörgyárban dolgozom, szóval van egy kis rálátásom a dologra és pontosan tudom mi volt ezelőtt 10 évvel és mi van most. Szánalom.

Viszont azt hozzá kell tennem, hogy mindez nem csak a sörgyártásra igaz Magyarországon. A kedvenc cigarettám is hónapról hónapra egyre rosszabb és ugyanez elmondható az egész élelmiszeriparról is.

2015. ápr. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan felfogás, hogy nem a sör drága, csak a fizetésed gyenge. Ha sokat szeretsz sörözni, érdemes elgondolkodni azon, hogy magadnak főzzed le! Meglepően jó árakon lehet megteremteni ezt a nedűt!


Én 200-800 HUF/liter áron veszem a házi és kézműves söröket. Közel és Kaiser 380-500 ft között van. Nem érzem, hogy nagy különbség lenne. Ár/értékben a magyar kézműves sörök már régen felvették a versenyt a kommersz kínálattal.

2015. ápr. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Phoney ***** válasza:
100%
Sajnos nagyon egyszerű a válasz, nem vagyunk gazdag ország, és az ár az első szempont. Ha egy nagy sörmárka nem száll be az árversenybe, akkor tőle bizony egyre kevesebb sört vesznek. Az átlagmagyarnak SOKKAL fontosabb a félliterenkénti ár, mint az alkoholtartalom és a minőség – feltéve, hogy csak apránként szoktatják le a jó sörről, nem pedig helyből kell megvennie a 4%-os, maximum kukoricagríztartalmú komlókivonatos moslékot a az 5%-os, 100% malátás, kizárólag közvetlenül komlóval készült minőségi után. Persze az utóbbiból is van közel ihatatlan, létezik rommá kierjesztett rossz maláta és olcsó komló is. A magyar Heineken pl. papírforma szerint jó sör, én meg egyszerűen nem tudom meginni.
2015. ápr. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!