Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Valaki ivott már 100 éves,...

Valaki ivott már 100 éves, vagy idősebb édes, félédes típusú bort?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy a nagyon régiek kocsonyásodnak elvileg, és emiatt az alkoholszázalékuk is kicsit magasabb lesz, valamint elég finomak. Kóstolt már valaki ilyet? Én szívesen megkóstolnám, csak erre nem lesz pénzem szerintem.
2010. febr. 20. 17:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez a kocsonyásodás nem létezik! A nagy pektin tartalmú gyümölcsök főzete kocsonyásodik meg. A szőlő pektin tartalma szinte nulla! És mitől lenne benne több alkohol? Ami után a bor megerjedt miből lenne alkohol, a semmiből? Hazugságokat terjesz aki ilyeneket állít! És kémiából meg analfabéta!
2010. febr. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az alkohol térfogatszázaléka, az lenne nagyobb...teh...
2010. febr. 20. 17:54
 3/11 A kérdező kommentje:

Közben találtam, egy számomra megfelelőbb választ keresés után:

"A bor minőségétől és fajtájától is függ. A jó minőségű vörösborok például fahordókban tárolva évtizedek múltán elveszítik víztartalmukat. Így alakul ki a borkocsonya, amely szilárd halmazállapotú, tehát harapni lehet, s alkoholtartalma igen magas. A borkocsonyát vizezéssel vissza lehet "alakítani" folyékony borrá, azonban ezt vétek megtenni, mivel a borkocsonya piaci értéke messze magasabb, mint bármely minőségi boré.

A gyenge minőségű- legfőképp a palackban tárolt- bor nem tárolható el végtelen hosszú ideig.

"


Egyébként arra voltam kiváncsi főleg, hogy valaki kóstolt-e már ilyet....

2010. febr. 20. 17:56
 4/11 anonim ***** válasza:
És hogy folytassam a bornak is van fiatalkora középkora amikor a legjobb és öregkora amikor romlik. Pld egy fahordóból az évtizedek folytán az alkohol lassacskán megszökik, és a bor moslék lesz. De az üvegpalackos is romlik.
2010. febr. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amit itt idéztél, hazugság! Hogy gondolod a víz elpárolog, és az alkohol ami sokkal jobban párolog mint a víz az meg megmarad? Hogyan lehetséges?
2010. febr. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az teljesen igaz, amit írsz, de elvileg létezik valami eljárás, amivel az idős borokból ilyen kocsonya lesz.
2010. febr. 20. 18:15
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem kémia a szakmám nem lehetséges több oknál fogva.A magasabb alkoholtartalom megakadályozza a "kocsonyásodást" mivel a bor alkotórészeinek az alkohol oldószere, hiszen az oldhatatlan részek a seprőképződés után el lettek távolítva.És amit már írtam nincs pektin (gyümölcskocsonya)a szőlőben.A birsalmában a legmagasabb a pektin abból lehet főzés után kocsonyát kapni. A testesebb borok is öregkorukban hígulnak és az ízük rosszabb lesz a lassú kémiai változástól.
2010. febr. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Legyen, elfogadom, kapsz egy zöld kezet:) De ha feltalálod a kocsonyásítását, akkor én legyek az első, akinek szólsz ! :P
2010. febr. 20. 18:29
 9/11 anonim ***** válasza:

hát, nem tudom

bennünket az esküvőnkön megleptek egy nagyon régi tokaji aszúval - egy mádi pincéből származott, az olyan sűrű, zselészerű volt, hogy alig folyt ki az üvegből és egészen sötét volt a színe :O olyan finomat még életemben nem ittam

vagyis nem is ittuk, hanem kortyonként ízlelgettük :)

2010. febr. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Üss fel egy szakácskönyvet.(pl.:google :))
2010. febr. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!