Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Vannak olyan boraszatok,...

Vannak olyan boraszatok, amelyek latogathatoak?

Figyelt kérdés
Ugyhogy pl bejelentkezunk, hogy 2en 3an lemennenk, beszelgetnenk a borasszal, megmutatna a szollost, majd a pincet a feldolgozo uzemig egyben, kozben kostolnank. Melyiket tudjatok ajanlanni?

2015. ápr. 18. 15:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne!

Igaz, 10-15 fő sokkal reálisabb létszám egy ilyen látogatáshoz, de nyilván minden a pénzen múlik.

Én legutóbb a villányi vidéken voltam, konkrétan a Sauska pincészetben.

De ugyanúgy látogatható ott a Wunderlich, vagy a Gere is.

Tokajban is vannak ilyen lehetőségek az teljesen más világ.

Villányban labortisztaság mindenhol, és saválló minden.

Tokajban a pince szó szerint pince, a föld alatt, és arasznyi a nemes penész.

2015. ápr. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
...sőt, erre a turizmusra épülő vendégházak is vannak, kiváló vacsorákkal, szállás lehetőséggel!
2015. ápr. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mojjo ***** válasza:
A legtöbb borászat látogatható. Van bármilyen elképzelésed, melyik borvidéket szeretnéd felkeresni?
2015. ápr. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szia Mojjo! Igazából én bármelyik de ellatogatok, meg a keveabe ismeretekre is pl. Mohács.van kedved jönni?:-) a lényeg, hogy kiskisebb borászat legyen max. 5 hektár saját szollovel, de az sem bajom ha nincs is szöllősi csak felvásárolják azt. Inkább a reduktivreduktiv eljárás érdekelne.
2015. ápr. 20. 14:28
 5/7 Mojjo ***** válasza:

Szia!

Miért épp reduktív? Technológiailag tartod izgalmasabbnak, vagy jobban bejönnek a reduktív borok? Amúgy ez a két igény – kis pince pár hektár szőlővel és reduktív technológia – eléggé üti egymást. A kisebb pincék tipikusan hagyományosabb módon készítik a borokat, amibe beletartozik, hogy oxidatív módon. Acéltartályt rengetegen használnak, de tipikusan nagyobb gazdaságok. Most így hirtelen fejből talán csak a Somló Kincse Kézműves Kispince ugrik be, akik kicsik, és nem a hordóra esküsznek. Pedig vannak mindenfelé kisebb pincék, amiket nagyon érdemes látogatni. :) Azért gondolkodom még… illetve mennyire ragaszkodsz ezekhez az igényekhez?

2015. ápr. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A meret mindenkeppen maradjon, de lehet oxidativ is akkor,mert logikus, amit mondtal. Somlo az erdekes hely lehet, bar meg nem kostoltam a boraikat, csak a hirekbol hallotam, hogy par milliardos ott vett szollot. Te mojjo arulj el nekem valamit, mikor bongeszek a neten van ugyhogy 2-3 millioert vannak preshazak, pincevel nemi folddel szerte mindenfele (except tokaj) erdemes ilyeneket megvenni pl egerben vagy matraaljan ( ez az en teruletem) konnyebb ilyenekre engedelyt kapni, vagy ujjat erdemes epiteni. Van egy pinceszet dorozsman (szeged mellett) semmi reklam, semmi palackozas, csak ott helyi ertekesites. A pince nem a foldbe van valyva, hanem foldfelszin felett epitettek, nagyon jol nezki ott minden acel tartalyban van, egy olyan pincet szeretnek csinalni.
2015. ápr. 20. 17:54
 7/7 Mojjo ***** válasza:

Azt sajnos nem tudom megmondani neked, hogy jobban megéri-e ilyeneket venni, vagy inkább újat építeni. Mondjuk egy Eger, vagy Mátraalja jobban vonzza a boros közönséget, mint egy Szeged, az biztos.


Lehet amúgy akkor tényleg érdemes Somlót felkeresni. Rengeteg kispince van ott, és nagyon jó borok születnek a hegyen, mindenképp érdemes megismerni. Egy Somlói Apátság Pince, meg egy Somló Kincse Kézműves Kispince, esetleg egy Somlói Vándor pince még, és szerintem elég jó képet kapsz acéltartályokról és hordókról is. Esetleg még Barcza Bálintot érdemes felkeresni még ott, neki is vannak acéltartályai, meg hordói is.

2015. ápr. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!