Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan lehet otthon főzés...

Hogyan lehet otthon főzés nélkül alkoholos italokat készíteni?

Figyelt kérdés
Mármint legalább 10-15%-osakat. De erősebb receptet is örömmel fogadok... :) És ha esetleg tudja valaki, fokmérőt hol lehet venni?

2015. máj. 12. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Fogj 1 liter vodkát és keverd be 2-3 liter narancslével, az kb. 10-15% lesz.
2015. máj. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Úgy értem otthon erjeszteni, nem pedig keverni. A keverés az könnyű...

De azért köszi, tudom legalább a fokát annak is... ;)

2015. máj. 12. 18:28
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

A legegyszerűbb:

Egyél cukrot és a szervezeted alkoholra bontja.

2015. máj. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ha-ha... jobbat nem tudtok, légyszi! Pédául mint a börtönben: almát, cukrot és kenyeret (=élesztő) betettek a vizespalackba, azt vagy egy hétig, akár kettőig meleg helyen tartották és megerjedt... Az íze nem volt a legjobb, de az ott nem számít...

Hát vmi ilyesmire gondolok...

2015. máj. 12. 18:42
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Keress a neten receptet.

Pl. én házi martinit terveztem csinálni, de gyakorlatilag bármiből lehet, amit a boltban is megkapsz.

2015. máj. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Erjeszteni lehet csak, bár a legtöbb dolognak nem lesz épp kellemes íze, ezen az alapon fogsz valami jó édes gyümölcsöt és hagyod megerjedni. Ha utána képes vagy meginni... hát az alkohol már benne lesz. :D
2015. máj. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Na jó de vmi jobbabt nem tudtok? Pl. oldalakt ajánlani? Örülnék neki!

és köszi a válaszokat!!!

2015. máj. 13. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!