Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Egy darab konyakmeggyet...

Egy darab konyakmeggyet mennyi idő alatt bont le a szervezetem?

Figyelt kérdés
fél óra elég neki?

2015. máj. 16. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha arra gondolsz mennyi ideig mutatja ki szonda az alkoholt kb 5-10 perc alatt kimegy belőled. Szondával teszteltem kb 7 perc alatt már 0,0 volt.
2015. máj. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Phoney ***** válasza:
A véralkoholszinted eleve méréshatár alatt marad. Max. a szádban maradt alkoholt méri a szonda a következő percekben.
2015. máj. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Sanyi891 válasza:

Egy óra alatt az egészséges máj 10 testsúly kilogrammonként 1 gramm alkoholt bont le.

A zsírréteg becsült súlyát a testsúlyból le kell vonni (A testmagasságodból vonj le 100-at, és az így kapott értéket tekintsd "normális" súlyodnak. Ezzel az értékkel számolj, amennyiben a valóságos testsúlyod ennél nagyobb. Ha viszont kisebb, akkor a valóságos testsúlyod vedd figyelembe.)


Pl. 170 cm magas, 75 kg testsúlynál 171-100 = 70 kg-os értéket kell figyelembe venned. Így óránként 7 gramm alkoholt tud lebontani a szervezet.

Ha a kg kisebb mint az érték, akkor a kg-ot veszed figyelembe. Pl testmagasság 180cm súly 70 kg. 180-100=80. De mivel a súly kisebb, így azt veszed figyelembe, tehát itt 70 kg vagyis 7 gramm óránként. Ilyen egyszerű.


A konyakmeggyet nem tudom, de pl egy korsó sör 500ML tartalmaz 6% alkoholt, vagyis 30 gramm alkoholt..lebontási idő ha 7 grammal számolunk, 4 és fél óra kb. 50 gramm alkohol felett jelentkeznek a másnaposság tünetei is.


Okosságot innen szívtam:

[link]

2015. máj. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!