Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mit pusztít az agyban az alkohol?

Mit pusztít az agyban az alkohol?

Figyelt kérdés
Tudom,az agysejteket,de ezen kívül még mást is ami nem teremelődik.

2015. máj. 27. 15:00
 1/9 Mojjo ***** válasza:

Valójában még az agysejteket sem:


[link]

2015. máj. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem az agysejteket, hanem az idegsejtek közti információ-áramlás lehetőségét.

Vulgáriasan: neked és haverodnak is van bunkofonja, ám nics a kártyán pénz, tehát beszélgetni mégsem tudtok.

2015. máj. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor idegsejt,éppen most olvastam el a Wikipédiát,csak az idegsejteket károsítja az agyban.
2015. máj. 27. 15:44
 4/9 Mojjo ***** válasza:
Nem, még az idegsejteket sem pusztítja közvetlenül az alkohol, csak a közöttük lévő kommunikációt befolyásolja. Az idegsejtek pusztulása egy közvetett hatás, lsd: a cikk, amit linkeltem.
2015. máj. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Phoney ***** válasza:

A rendszeres vedelés okozta B1-vitaminhiány vezet az agysejtek pusztulásához, agyzsugorhoz. Ennek súlyos, visszafordíthatatlan stádiuma a korszakov-szindróma. Egyéb esetben az agyzsugor idővel elmúlik (nem igaz, hogy az agysejtek nem termelődnek újra felnőttkorban, ez már 50 éve megbukott).


Az alkoholistákat ugye nem az szokta elvinni, hogy elfogy az agyuk...

2015. máj. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a álaszokat,de azzal,hogy említettem a Wikipédiát nem akartam cáfolgatni.
2015. máj. 27. 16:12
 7/9 A kérdező kommentje:
*válaszokat
2015. máj. 27. 16:13
 8/9 A kérdező kommentje:

Akkor az agyban semmit sem károsít?

És a májban,ha kb hetente 1-szer valaki berúg(berészegül)?

2015. máj. 29. 16:41
 9/9 anonim ***** válasza:

"Akkor az agyban semmit sem károsít?"

A tiédet már károsította. :-( Talán olvasd újra a válaszokat.

2015. jún. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!