Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik rum hasonló ízű, mint...

Melyik rum hasonló ízű, mint a Portorico 60 rum?

Figyelt kérdés
2015. jún. 6. 11:12
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

a portorico 40-s :P

egyébként sztem bármelyik barna rum gondolom én

2015. jún. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A portorico egy különlegesség, nagy az alkoholtartalma is. Szerintem nem hasonlítható össze más, főleg főző vagy sütőrumokkal. Amúgy nézd meg a címkét, meg a szesztartalmát.
2015. jún. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A Captain Morgan Black, vagy a Bacardi Black Rum hasonló lehet?
2015. jún. 6. 11:41
 4/9 Phoney ***** válasza:
67%

A Portorico nem rum, hanem Rum-Verschnitt, amiben az alkohol 5%-a rum, a maradék 95% finomszesz (lásd a címkét). Az íze a magyar „rumok” hagyományát követi, ti. ezek valamikor a 19. század közepétől az EU-csatlakozásig nem igazi rumok, hanem jobb-rosszabb utánzatok voltak. Életemben egyetlenegy valódi rumban éreztem ezt a fajta ízt, az Old Monk-ban (mondjuk az nem olcsó).


Hasonló íze van viszont az osztrák Inländerrumoknak, pl. Stroh, Spitz, csak azok jellemzően élesebb, csípősebb ízűek, mint a Portorico.

2015. jún. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves Phoney,

a te válaszod minden rumos kérdésnél fellelhető, és az agyamra megy. Nem a kioktatásra vagyok kíváncsi, meg az okoskodásra, hogy mi rum, meg mi nem az. A kérdésem sem ez volt.

2015. jún. 6. 12:17
 6/9 Phoney ***** válasza:
82%

1. elég nehéz enélkül elmagyarázni, hogy a Bacardiban (vagy úgy egyáltalán a tényleges rumok 99%-ában) teljesen hiába keresed a Portorico ízét.


2. szerintem válaszoltam a kérdésedre is, ellentétben az első kettővel.

2015. jún. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Melyik Portorco? Az amit még Zwack Péter idejében készitettek vagy utána? (NAGYON NEM MINDEGY! A mostani szerintem ihatatlan, izesitésre sem jo. Tettek bele egy olyan izt amitöl hányadék lett.)
2015. jún. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Phoney ***** válasza:
50%

tegnap 20:54

Egyébként kóstoltad azóta a Portoricót? Mert pont 2-3 éve tényleg megjelent egy ocsmány, dauervizes ízű „új recepttel” változat, de ugyanazzal a lendülettel el is tűnt. Nekem van itthon a jelenlegi 60-ból és 40-ből is, és a saját műfajukban semmi baj nincs velük (azaz elég jó grogot, süteményt, inländeres koktélokat lehet velük készíteni).

2015. jún. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Phoney, az alábbi rumok milyenek?


[link]

[link]

[link]

2015. jún. 11. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!