Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Cefrét eladni legális ma...

Cefrét eladni legális ma Magyarországon magánszemély esetén?

Figyelt kérdés

Nem találok épkézláb infót erről, felvilágosítanátok?


Nagyon sok gyümölcsünk lesz idén, se nincs időnk befőzni, mert sok a dolgunk. Viszont össze kell azért szedni, legalább a nagyját. És arra gondoltunk, pálinkának még jó lenne. De arra nincs szükségünk, és különben sincs főzőnk, és úgy tudom már nem is szabadna otthon főzni.?!

És ha eladnánk, hogy más főzze ki magának?


Legális ez? Hol találok erre vonatkozó jogszabályt vagy hivatalos infókat?


Úgy tudom, hogy egy magánszemély évente értékesíthet kisebb összegig dolgokat anélkül, hogy céget alapítana. Talán 8-9százezer forintig, mintha pár éve ilyet olvastam volna. Na hát mivel nem szoktunk semmit eladni, nyilván nem lépnénk át ezt a határt pár ezer forintnyi cefrével...

Jó, de mégiscsak cefre, nem valami használt számítógép vagy kinőtt ruha...


Szóval hogy is van ez? Mi a szabály? Lehet, nem lehet?



2015. jún. 14. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A szabály úgy van ugye hogy max:50l max:86%-os páleszt lehet főzni otthon saját célra. A számodra értéktelen cefre tulajdonképpen szemét, esetleg veszélyes hulladék, elviszi egy vállalkozó újra hasznosítani, feldolgozni mint az alu italos dobozokat. Hogy mihez kezd vele az már nem a te sarad.(szerintem)
2015. jún. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne nevezd cefrének. Kerti hulladék, oszt ha a kedves vevő pályinkát főz belőle, neked mi közöd hozzá?
2015. jún. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Phoney ***** válasza:
100%

Bármit is értesz „cefre” alatt (friss gyümölcsöt, pépesített gyümölcsöt, félig rohadt gyümölcsöt, stb.), azt ugyanúgy eladhatod, mint bármi mást. Hogy évente mekkora összegig, azt nem tudom, de annak nincs jeletősége, hogy pálinkát (is) lehet készíteni belőle.


Aki megveszi, az – immár – saját tulajdonú gyümölcs címén a bejelentett főzőjével főzhet, illetve bérfőzdében főzethet belőle pálinkát magának. Hogy a cefréd (?) milyen minőségű és lehet-e belőle iható pálinkát főzni, azt majd a vevőd megítéli magának, bár nem árt, ha előre részletezed neki, hogy pontosan mit is akarsz neki eladni, mert nem mindegy.

2015. jún. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Eladhatod nyugodtan, nincs rá semmi szabály.
2015. jún. 15. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!