Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A szekszardi bor videk kezdeme...

A szekszardi bor videk kezdemenyezeset, fogja a tobbi regio kovetni?

Figyelt kérdés
Tegnap olvastam a hirt, az agrarszektor-on, hogy a szekszardiak megalkottak a regionak egy ubegtipust, ami a szekszard feliratot es cimert tartalmazza, ezzel egysegesitik a regiojuk konnuebb felismerhetoseget. Kulon megemlitettek, hogy magyarorszagon fogjak (oroshazan) gyartani az uvegeket, igy a gazdasagnak is jot tesz ez a kezdemenyezes! A tobbi nagy regio is kovethetne oket, hanem is az egyseges palack ugyeben, de legalabb abban,. Hogy magyarorszagon gyartott palackot vegyenek az import helyett!

2015. jún. 25. 19:02
1 2
 1/11 Mojjo ***** válasza:

Tokajnak van egy ideje immár szárazban is:

[link]


És csak hogy lásd felcímkézve:

[link]

vagy

[link]

2015. jún. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
2012 aprilis, tokaj. 2015 junius szekszard. 2 kipipalva a 22bol. Remeljuk nem 3 evente lesz egy egy ujabb, hanem elindul valami. A tokaji is benne volt a mainstream-be mint a szekszardi vagy inkabb csak a szakportalokon volt emlitve?
2015. jún. 25. 19:45
 3/11 Mojjo ***** válasza:

Mainstream? Úgy érted, hogy mindenféle média hírt ad róla? Fogalmam sincs, ha így érted a mainstreamet, ezt a szekszárdit sem ott láttam...

Egyébként nem hiszem, hogy jót tenne a világon bárminek is, ha minden borvidékünknek saját palackja lenne és 22 különféle formával nyomulnánk... nem a diverzitás növelésével fogunk tudni bármit is elérni, úgy gondolom.

2015. jún. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nezzd, el nem tudod hinni, hogy a marketingnek es maganak a medianak, mekkora ereje van. Szerintem meg pont, hogy minden hirportalnak lekene hoznia, megemlitve, hogy magyarorszagnak 22 borvideke van. Sokan ezzel sincsennek tisztaban. Szerintem igenis promotalni kene belfoldon, akar egy orszagos programmal. Pl ha lenne minden borvideknek sajat egyedi palacka, akkor lehetne egy olyan program sorozatot, hogy gyujtsek ossze az emberek mind a 22 borvidek palackjait. En nem tudok negativ hatast felsorolni, csak pozitivat, meglendulne a belfoldi turizmus, ha megmozdul pl 1 millio ember, akiket eddig a magyar borok nem igazan foglalkoztattak es ennek csak az 5 % elkezd erdeklodni komolyabban a borok irant, mar van egy pedagogiai vonzata is, nekem is volt anno egy fordulat, ami anno a borok fele terelt, lehet sok embernek ez az orszagos program lehetne az.
2015. jún. 25. 20:35
 5/11 anonim ***** válasza:

Balaton bor már nem csak egy régióban gondolkodik, hanem több régióban egyszerre. Ez a kezdeményezés nem Szekszárdról indult, de fognak mások is ilyet alkotni, mivel ma már előrébb van a marketing, mint bármi más. És ebbe is meg akarnak sokan kapaszkodni, hogy több pénzt csinálhassanak. Bármilyen divatos kezdeményezéshez sokan fognak csatlakozni.


És ennek van némi értelme is, mert egy típust több helyen lehet majd kapni. Kicsit olyan lesz, mint ami most fordítva van a sör gyártásban. Egyéniség helyett előnyben lesz a tömeg termelés. Söröknél a tömeg gyártott helyett előnyben van a kézműves.

2015. jún. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Mojjo ***** válasza:

De, pontosan tudom, hogy a marketingnek és médiának mekkora ereje van. Szerinted mit egyszerűbb marketingelni? Egy egységes arculatot, vagy egy olyat, ami milliófelé húz szerteszét?

Nézd meg a "menő" bortermelő országokat. Nézd meg csak Németországot, vagy Ausztriát. Ők rajta vannak a világ bortérképén, pedig aligha vannak jobb adottságaik, mint nekünk. Mert van egy egységes arculatuk, nem millió féle.


Van 22 borvidékünk, a legtöbbnek még valamiféle saját magának kitűzött irányvonala sincs, amelyiknek meg van, az épp annyiféle, ahányan vannak. Az identitásformálás nem feltétlen azt jelenti, hogy rávéssük egy palackra a borvidék nevét, az identitásformálás azt jelenti, hogy valamiféle egységes arculatot, vonalat képviselünk.


Ez a 22 borvidék önmagában nevetséges.... nekünk van vagy 60 ezer hektár szőlőnk, Franciaországnak van 760 ezer. Nekünk van 22 borvidékünk, nekik 12. Ehhem. Nekünk kb 6 borvidékre lenne szükségünk: Észak-Pannónia, Dél-Pannónia, Balaton, Alföld, Eger-Mátraalj és Tokaj. Ezzel így lehetne kezdeni valamit. És akkor lehetne akár 6 üvegünk, ha annyira nagyon akarjuk. Elaprózott, széthúzó, összevissza módon nem lehet identitást teremteni.


Nem vagyok egy Jásdi-rajongó, de itt maximálisan egyetértek vele:

https://www.youtube.com/watch?v=EQiGX9-x240

2015. jún. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Mojjo ***** válasza:
Kedves ötös hozzászóló, nem hiszem, hogy ez lesz a trend. Ami azt illeti, pont fordított trend figyelhető meg az utóbbi 20 évben Magyarországon: a hatalmas birtokok tömegtermelt borai helyett egyre inkább előtérbe kerülnek a kézműves borok.
2015. jún. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hoppa Mojjo kijott a sodrabol, de te leirtad, amit en nem mertem, mert feltem, hogy megkovezel!:D ezt a 22 borvideket en is sokallom! Inkabb nekem is a nevetseges szanalmas kategoriaba sorolom, de ki vagyok en, hogy megmondjam... Ezt a 6 ot, ahogy leirad, ok, meg a 6 palackot ok, de ki fogja meghuzni a hatarokat, mi lesz pl a zalai borvidekkel, vagy ha valaki kikialtja a bekesi "viharsarok" borvideket... Ez szerintem meg a szocializmus nyoma, hogy senki nem akar a kozosbe belemenni, amit en szemely szerint valahol megis tudok erteni, az meg, hogy kozos legyen tobb minden szinte elkepzelhetetlennek tartom. Pl te eltudod azt kepzelni, hogy a Bock vagy barki megossza a kulfoldi kapcsolatait, aaaaa ez mar utopia! Mindenki a kezivezerlesben hisz, meg legalabb 2 generaioig!
2015. jún. 25. 21:24
 9/11 Mojjo ***** válasza:

Egyébként nem jöttem ki semmilyen sodorból, teljesen nyugodtan írok. Ha nem így tűnik az jó, mert azt jelenti hogy van az írásomban (is) valamiféle tűz a téma felé, ennek örülök :)


A határokat amúgy szerintem igen egyszerű meghúzni ennél a 6 borvidéknél. (Tulajdonképpen borrégió fedőnéven már úgy-ahogy régen meg is vannak húzva, csak a kutya nem törődik vele, meg nem is nagyon ismeri senki. Meg nem is tökéletes szerintem, de ez már az én egyéni véleményem.)


Ha hallgattad Jásdit, a Zalai borvidék a Balaton része szerinte. Szerintem is.


De akkor tételesen, hogy szerintem hogyan is kéne ennek kinéznie:


Észak-pannóniai, vagy Észak-dunántúli:

- Egyek-Budai

- Móri

- Neszmélyi

- Pannonhalmi

- Soproni


- Dél pannónia/Dél dunántúl (mostanság gyakran csak pannónia, de na nemár...):

- Pécsi

- Tolnai

- Szekszárdi

- Villányi


Balatoni:

- Badacsonyi

- Balatonfüred-Csopaki

- Balaton-felvidéki

- Balatonboglári

- Nagy-Somlói

- Zalai


Eger-Mátraalji:

- Egri

- Mátrai

- Bükki


Alföldi:

- Csongrádi

- Hajós-Bajai

- Kunsági


Tokaji:

-Tokaj-hegyalja egyedül


Amúgy már van borszaküzlet, ahol így van felosztva a borkínálat, nem a 22 borvidék szerint:

[link]


És pontosan a fenti felosztás szerint működik.

2015. jún. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen atjott valami indulat az irasodbol! Ha szinpadias szeretnek lenni Csikszentmihanyi utan szabadon: flow.:D ez a folsorolas, ahogy leirtad, szerintem nem lenne egyszeru, egernel is vannak tagozodasok, matraaljan is, pl nagyredet, nagygombost nem szeretik egy lapon emliteni gyongyostarjannal es a hasonlokkal, mert az egyik a FAY tanya kornyeken termeli a szolojet, a masik, me atkar fele. 2 eve volt a Borbas Marcsi Mohacson, ahol fiatal Mohacsi boraszokkal beszelgetett, hogy mohacs tulsagosan kozel van Villanyhoz, ezert elnyomjak oket, es azt hogy egylapon emlitsek oket, azt meg vegkepp nem szeretnek. Takajnal a tobbi termo terulettel mi lenne? Pl kistokaj kornyeken, mert ok nem lehetnenek a tokaji regioban az altalad emlitettek szerint. Amugy hol lehet ezt a letezo, de kevesek altal latott, hallott aranybullat felfedni?
2015. jún. 25. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!