Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Probalta mar valaki Duzsi...

Probalta mar valaki Duzsi Tamas Furtikejet?

Figyelt kérdés
Nem is hallottam meg errol a Furtikerol, addig meg penteken a Borhazban ( liiszt ferenc ter) nem ajanlottak. Friss gyumolcsos, alacsony alkohol tartalommal 10,5% 1100 ft-ert boven jo volt.

2015. jún. 30. 15:50
 1/7 Mojjo ***** válasza:

Nem vagyok egy Dúzsi rajongó, de mivel ezerfürtő fajtabort (a Dúzsi fürtike az) nem lehet túl sok pincétől kapni, rákóstoltam régebben két évjáratára is, a 2012-esre és a 2013-asra. Alapvetően tényleg egy könnyed (vagy még inkább pehelysúlyú), de lendületes fehérborról van szó, nem túl arcbamászó aromatikával, némileg neutrális, főleg a könnyed kategória sok versenyzőjéhez képest, némileg traubis, a tipikus különösebb erények és hibák nélküli bor megtestesítője. Könnyen iható, felejthető technobor.


Ja 10,5 alkohol :D 2012-ben még 13%, 2013-ban 11,5%, 2014-ben 10,%. Jól látszik ezen a soron, hogy melyik év mit is kínált. (2012 - nagy hőség, rendkívül meleg és aszályos évjárat, 2014 - hideg, özönvízszerű esőzésekkel terhelt évjárat. 2013 pont a kettő között.)

Amúgy a 10,5% alkohol, ha csontszárazra erjedt (márpedig alighanem azzá erjedt), 17 mustfok alatt szüretelt szőlőt takar.... just FYI.

2015. jún. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mojjo ***** válasza:
Akarom mondani, ezerfürtű :)
2015. jún. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2014-es volt! :Dnteny, hogy nem rakom el emlekbe a palackjat ( a parafat alt.ban ami szepen egybemarad azt igen, es ha van rajta a pincezettol cimer...) de aznap estere pont jo volt, konnyen ihato... Masnap anyam! Voltam gyongyoson, olyan konnyu reduktiv magyar nemesitesu szollobol keszult borokat lattam, mint meg soha egy baj volt reggel voltam a boltba es mikorra visszamentem 6-ra mar bezart, de komolyan mondom minden volt, csokako, koszivu (ha jol emlekszem), kovidinka... Meg rengeted traminibol es harslevelobol nemesitett fajta,
2015. jún. 30. 17:26
 4/7 Mojjo ***** válasza:

Az a csókakő az csókaszőlő lesz - Csókakő egy település :) Egyébként nem magyar nemesítésű fajta, hanem kárpát-medencei őshonos. Mint ahogy a kövidinka is.

Örülök az élményeidnek, főleg, hogy a (neked) hazai táj borai tetszettek így. :)

2015. jún. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mojjo ***** válasza:
Szövegértés egyes magamnak :D Sorry, szóval akkor csak kívülről tetszettek ezek a borok. :)
2015. jún. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
No worry:), de igen q tipikus regiobol szarmazo pinceszetekbol volt foltoltve a boros reszleg (ok volt persze bock, meg royal tokai...) es egy CBArol beszelgetunk es tenyleg Mojjo nem viccelek,de nagyon sok olyan szollobol keszult feher bor volt ott (amiken a leiras szerint oshonos szollobol keszult....) amikrol elotte hirbol sem hallottam a legdragabb 1500 ft volt ( ne ferlejtsuk el K- hungary) es mar banom, hogy nem vettem semmit, de nem akartam 4 palackkal menni nyelvvizsgazni!:D aztan meg elfelejtettem, es mire eszembe jutott mar bezart. Aztan meg vasarnap lett... Amugy igen, pont abbol a tipusbol van ott tobblet, miint amit en szeretek. Te ittal vmi jot a hetvegen? En vettem meg egy cserszegit egy kisebb neszmenyi pincetol, de talan szollosi volt, de nem emlexem pontosan.
2015. jún. 30. 18:09
 7/7 Mojjo ***** válasza:

Vazz, itt jól írtad le a bock nevét.... :D

Naszóval, öröm látni, hogy valamely borvidéken a helyi borok vannak előtérben egy normális boltban is. Tényleg, így kéne valahogy működnie. Nemrég voltam a Balatonfüred-Csopaki borvidéken nyaralni, több települést megjártunk, köztük magát Füredet is, és ha bementem egy boltba, tele volt egrivel, tokajival, villányival, akármivel... alig lehetett látni Balatonfüred-Csopakit. Vagy egyáltalán, balatonit... nem csak a szuper/hipermarketekben, hanem a kisebb boltokban sem... elszomorító....


Hehe, hát figyelj, én azért elég sokszor kóstolok, iszok, legközelebbi borkóstoló az holnap lesz:

[link]

hétvégén egyetlen Patricius borház 2012-es tokaji furmint nyílt. Ajándékba kaptam. 2012 ugye írtó forró, aszályos év volt, a fehérborok gyakran farnehezek, savakban szegények lettek, az eltarthatóságuk sem csúcsokat döngető. Bár nem épp matuzsálem, de azért ez a bor is leszállóágban volt már határozottan. Még tartogatott élvezeti értékeket, de már első nap a megvillanó reszelt alma nem sok jóval kecsegtetett, másnapra pedig kifejezetten rosszabb lett... van ez így. De szerintem, ha mindig beszámolnék az aktuális ivászatokról, másból sem állna a GYK, meg nem tudom, mennyire lenne élvezetes olvasmány. :)

2015. jún. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!