Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ajándékba milyen édes/félédes...

Ajándékba milyen édes/félédes vörös bort vigyek?

Figyelt kérdés

Ötletek?

Csak magyar vörösbor jöhet szóba,külföldre viszem mint hungarikumot, lehetőleg édes ,de félédes is jöhet.

Nagyjából olyan 2-3 ezer forint értékben.

Köszönöm előre is.



2015. júl. 2. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Edes vorosbor akkor letezik, ha felcukroztak vagy maskepp adtak hozza cukrot. Ne rontsd legy oly draga a magyar boraszatok amugy is megtepazott hirnevet valami pancsolt lorevel...
2015. júl. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2015. júl. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
én sem akarnék édeset vinni,de ilyen az ízlésük, félédes felé hajlok inkább
2015. júl. 2. 20:24
 4/5 A kérdező kommentje:

esetleg tudnál ajánlani akkor valami fehérbort?

én egyébként is fehérboros vagyok, abban jó az ízlésem

2015. júl. 2. 20:27
 5/5 Mojjo ***** válasza:

Ó, a pinceáronon nagyon jól össze van ez foglalva. Magyarországon nincs értelmes félédes-édes vörös. Illetve de, egy mégis van. Méghozzá pont a pinceáron kínálatában. Nem mágia, 2012 rettentő meleg év volt, még a kékszőlő is be tudott eléggé érni ahhoz, hogy természetes félédes bor legyen belőle - megfelelő kezekben persze. Ilyen max 5 évente egyszer, ha van, szóval meg kell becsülni... sajna az ára is ezt tükrözi, de ha félédes vöröset akarsz, ráadásul olyat, ami igazi bor, nem lőre, akkor annak ára van:

[link]

Még videóajánló is van hozzá :)


Fehérben pedig egyértelmű mit ajánlok:

[link]


Kis leírás mellé:

[link] - itt rögtön az első bor.

2015. júl. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!