Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Egy pezsgős pohárba mennyi...

Egy pezsgős pohárba mennyi pezsgőt illik önteni?

Figyelt kérdés

Az esküvőnk után szeretnénk megkínálni a vendégegeket egy pohár pezsgővel.Párom(pincér)szerint fél deci elég a pohárba.Ádesanyám szerint ennyivel kinevettetjük magunkat,és inkább ne is kínáljunk.

Fél deci pezsgő elég,vagy nevetséges?


2010. márc. 3. 23:07
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

[link]

Hát szerintem ennyit szoktak bele tölteni. Úgy majdnem tele.

2010. márc. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fél deci nagyon kevés szerintem, legyen az inkább másfél,vagy kettő..
2010. márc. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Felénél egy kicsit többet!!! De semmiképp nem 1 dl-t, és nem is tele.
2010. márc. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A pohár 3/4-ed részéig kb,de inkább kicsit többet.
2010. márc. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább vegyetek olcsóbb pezsgőt (de még ihatót) és öntsetek többet. Ha keveset öntötök szóvá tehetik egymás közt, hogy alig volt egy korty. Ha valakinek nem ízlik max nem issza meg és kész. Ha sok akkor meg otthagyják... De nem fogják azt mondani, hogy milyen spórolósak voltatok.


Féldeci nagyon kevés, pedig én nem iszok alkoholt csak ritkán. De az rettentő kevés, annyit kínálni elég érdekes...

A párod szerintem más szemmel látja a dolgot, de fél deci akkor is kevés annál többet öntsetek. 1 decit legalább vagy többet, hogy jól mutasson a pohárban.

2010. márc. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megbántani de a párod akkor még nem látott feles poharat meg pezsgőset. Fél deci pezsgővel tényleg kinevettetnétek magatokat.
2010. márc. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A pohár 2/3-ad részéig töltsétek fel a poharakat!

Azért egy esküvő alkalmával (bármennyire is kevés pénzetek van) nem illik smucigoskodni...

Sőt, számítsatok arra is, hogy valaki kérne még vagy +vendég állít be váratlanul, stb.


Amúgy a szertartás után a legtöbb helyen csak az ifjú pár, tanúk és az anyakönyvvezető szokott koccintani, nincs lehetőség több embert pezsgővel kínálni!!!

2010. márc. 4. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a pohár 2/3-ad részéig kell önteni a pezsgőt. Mivel ez a ti döntésetek és nem kötelező pezsgőt adni a vendégeknek, így ti döntötök róla, hogy adtok vagy sem. Viszont ha adtok, akkor ne legyen kicentizve.


Véleményem szerint van annyi alkohol egy esküvőn, hogy a pezsgő annyira nem fontos.


Esetleg még úgy is szokták, amikor a menyasszony és a vőlegény megérkezik a lakodalmi sereggel a helyszínre, hogy az ajtóban néhány ember tálcával rövid italokat kínálgat, s itt lehetne a rövid ital mellett pezsgő is, aki azt kér, azt veszi el.

2010. márc. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
1dl-es vagy 0.75 dl -es a pezsgős pohár
2010. márc. 5. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!