Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Vodkát milyen üdítővel érdemes...

Vodkát milyen üdítővel érdemes keverni?

Figyelt kérdés

Régen vodkás voltam, de már nem tudom meginni. Viszont múltkor ittam, és úgy finom volt.

Milyen szénsavmentes üdítőt (lehetőleg gyümölcslét) tudtok mellé ajánlani? Arány az 1,5-2 dl üdcsi és 2-4 cl vodka lenne. :)

Narancsléval nagyon érződik. Gondolom, édes vagy savanyú, és minél töményebb kéne.

Tipp? :)



#koktél #vodka #vodka-juice
2015. júl. 22. 10:43
 1/8 vfrtom ***** válasza:
èn tonikkal ittam 1dl vodka 2dl tonik, nem érzed még a vodka ízt, ha gagyi is a vodka.
2015. júl. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A vodka nagyon tiszta szesz, bármivel keverheted. Ilyenkor nyáron sokan keverik behűtött görögdinnyével. Le lehet turmixolni a dinnyét jéggel és bele a vodka.

Nagyon jó bármilyen gyümölccsel, ha nem elég édes, lehet cukorsziruppal finomítani.

Pépesített málnával, eperrel, barackkal stb. is nagyon finom, össze kell jól rázni shakerben jéggel és egy kis cukorsziruppal, isteni shotok jönnek ki ezekből.

2015. júl. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vodkat tisztan kell inni es savanyu uborkat kell enni hozza. Mint az oroszok.
2015. júl. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha mindenképpen gyümölcsléhez ragaszkodsz, akkor őszibaracklé, vagy eperlé, esetleg áfonyalé. Ezek általában jó édesek és nem annyira érződik benne (a lehető legmagasabb gyümölcstartalmút válaszd mindegyikből) .
2015. júl. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi a múlt héten enyhe kinin tartalmú citromos schweppes-el

ittuk jól behűtve. Nagyon frissítő volt, és nem lehetett érezni az alkohol ízt , szerintem a kinin miatt. Épp ezért vigyázni kell vele, mert csalóka :-)

2015. júl. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Talán 100%-os multis gyümölcslével próbálnám (a spár sajátmárkás elég jó árban van), az elég édes és savanyú egyszerre. Vagy 50%-os ananászlével. De nekem nem annyira jön be. Ha lenne egy üveg vodkám, inkább valami likőr jellegű dolgot csinálnék belőle. Pl. karácsonykor csináltam gesztenyelikőrt: pürésített gesztenye, egy kis tejszín, vodka, cukor, vanília. Baromi finom volt. Vagy csokilikőr, házi "baileys" stb. Ezekben alig érezni az alkoholt, pedig elég sok van bennük, mégis nagyon itatják magukat.
2015. júl. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én vodka-szódát szoktam alkotni belőle,és egy citromot facsarok bele.
2015. júl. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2015. júl. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!