Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A Underberg német gyógynövényk...

A Underberg német gyógynövénykeserű 44% 12 x 0, 02 l, Jägermeister keserűlikőr 35% 0,5 l, St. Hubertus gyógynövénylikőr specialitás 33% 0,5 l (a világos) mennyire ihatóak és mik a külömbségeik?

Figyelt kérdés
2015. júl. 28. 13:12
 1/4 Zola18 ***** válasza:
Az Underberg-et nem ismerem de a Jäger és a Hubertus eléggé népszerűek. Finomak ha valaki szereti a keserű likőröket. A különbség az hogy a Hubertus nem annyira keserű. Szvsz. a Jäger finomabb de drágább is. Akkor inkább már Unicumot vegyél (a szilvás nagyon finom).
2015. júl. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Phoney ***** válasza:

Az Underberg egy nagyon tömény ízű ital, azon ritka keserűk egyike, amiket TÉNYLEG kimondottan digesztifnek állítottak össze, jó a megterhelt gyomornak nehéz ételek után. Ha megiszol egy 2 centes fiolát, nem nagyon kívánsz belőle másodikat. Egyébként finom, de bírni kell hozzá a markáns ízeket.


A Jägermeister ennek az egyik legtávolabbi ellentéte, édeskés, nagyon könnyű és lágy ízű, lehűtve az is meg tudja inni, aki amúgy nem bírja a rövidet.


A Hubertus a mai formájában egy kivonatokból összekutyult kommersz növénylikőr, lehűtve ezt is le lehet nyelni, de élvezeti értékről max. a nosztalgia lehet beszélni. Egyébként félédes növénylikőr narancshéjas beütéssel.

2015. júl. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat én is úgy tippeltem hogy az underberg keserű lesz maradok ha veszek az Jägermeister-nél.
2015. júl. 28. 19:51
 4/4 anonim válasza:

Nem tudom, de én speciel sose szerettem korábban a keserű likőröket, most viszont folyamatosan ezeket kóstolgatom, és sok finom van közöttük. Nekem speciel a Jäger nagyon nem izlik számomra förtelmes. Akkor már inkább a Jagdbitter az Aldiból, vagy a Jagdschlosst ami Penny termék érdemes megkóstolni. Nem az a vadkeserű. Kb, majdnem mindkettő ugyanolyan ízű, a Jagdbitter talán kevésbé tűnik erősnek. Kellemes enyhén édes enyhén kesernyés mindkettő.


Ellenben, ha igazán jót szeretnél inni idrinksen vannak finomak. A Ramazottit bátran ajánlom, de egy jó Amaro di Angosturát is bár azt már inkább ilyen likőr rumnak mondanám. Amarok alapjáraton szerintem jók.

2021. aug. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!