Milyen rumot vegyek?

Figyelt kérdés

Olyat szeretnék, ami nem "rum aromával ízesített vodka", és nem túl drága. Mi a különbség a fehér, sötét, fekete, arany között? Mindegyiket mással kell keverni? (esetleg tisztán?)

Egyszer régebben ittam Catptain Morgan goldot kólával, az nagyon ízlett.



2015. aug. 29. 18:46
1 2
 1/14 Phoney ***** válasza:
100%

Ez először is attól függ, hogy magában akarod inni vagy keverve, és hogy mennyi a „nem túl drága”.


A legtöbb helyen kapható középárkategóriás rumok közül önálló röviditalként csak a barna Havana Clubot (Anejo Especial) nevezném szalonképesnek, bár hallottam olyan perverzekről, akiknek mondjuk a Bacardi Black is ízlik tisztán.

2015. aug. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Cm is jó.
2015. aug. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
értem. akkor keverve szeretném inni
2015. aug. 29. 19:29
 4/14 anonim ***** válasza:
24%
En a Stroh rumot ajanlom es tisztan. Nagyon kellemes itoka.
2015. aug. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
2015. aug. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Phoney ***** válasza:
100%

Keverve majdhogynem mindegy, melyik valódi rumot veszed meg, és stílusban (fehér, sötét) sem nagyon lehet megjósolni, hogy melyik ízlik majd jobban (bár a black rumok szerintem keverve is émelyítőek). A fehérrumok közül – ritka kivételektől eltekintve – a legolcsóbbak is jók szoktak leni keverve, de ha biztosra mész, maradj az ismert márkáknál (Bacardi, Havana Club). Viszont a C.M. fűszerezett rum, a többi pedig natúr, szóval ha az ízlett, akkor lehet, hogy azzal jársz a legjobban.

A Stroh nem rum, hanem Inländerrum, ezért más az íze is. (Ez – kissé fogyatékos módon – egy olyan italfajta, aminek ízetlen rum az alapja, és a hagyományos osztrák rumutánzatok receptje szerint ízesítik.)

2015. aug. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Attól függ, mihez szeretnéd.

Bacardit szeretem nagyon. Összetettebb koktélokba nagyon jó. Viszont van néhány ital, amikben csak néhány összetevő van, azokhoz szerintem nem jó, mert túl hangsúlyos az íze. Azokhoz az Havanna Club-ot jobban szeretem.

2015. aug. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Akkor azt hiszem maradok a C.M-nél. Amúgy szerinted megér 4600Ft-ot a 0,7-es?
2015. aug. 29. 20:47
 9/14 anonim ***** válasza:
Ennyiért kaphatsz Havana Clubot is, és szerintem az a legjobb.
2015. aug. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
simán
2015. aug. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!