Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A brownie-hez milyen bor illik?

A brownie-hez milyen bor illik?

Figyelt kérdés
Egyáltalán illik hozzá? A barátom nagyon szereti és meg akarom lepni vele. De nem tudom milyen bort vegyek hozzá vörös bort édes vagy szárazt. Vagy más ital illik hozzá.Olvastam hogy kávéhoz és teához nagyon illik de hogy alkoholhoz is e azt nem.

2015. szept. 27. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
16%

Az édes bor nem bor. Olyat értelmes ember nem vesz.


Száraz vagy félszáraz vörösbor jó hozzá, vagy erősebb alkoholból a bourbon vagy a cherry (száraz) is finom mellé.

2015. szept. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Süteménybor. (Um. 3...5puttonyos tokaji aszu, késöi szüretelésüek, jégborok.)
2015. szept. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mojjo ***** válasza:
80%

Kedves első hozzászóló: akkor az a sok hülye ember hogy sajnálhatja a hülyeségét, aki veszi a tokai aszúkat, szamorodnikat, ilyen-olyan főborokat... Ne hülyéskedjünk már :) Sejtem, hogy honnan ered a tévedésed, de tévedés, vastagon.


Kedves kérdező: én egyértelműen egy portói erősített édes vörösbort ajánlok mellé. A jó, vagy akár elfogadható minőségű portóiak nem olcsók, de megérik az árukat. Most a legolcsóbb, amit még tudok ajánlani így fejből, az speciel ez:

[link]

2015. szept. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Hát a brownie általában elég tömény csoki, nagyon édes szokott lenni. Én emiatt inkább félédes vagy száraz bort ajánlanék, inkább vöröset, mint fehéret, de attól is függ, mit szeret a barátod. Egyébként talán a pezsgő jobb választás lenne :)
2015. szept. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mojjo ***** válasza:
77%

Egyrészt kíváncsi lennék ki, és miért pontozta le eddig az összes választ, de nem lenne rossz, ha ki is fejtené itt az okokat... most felpontoztam a sajátomén kívül a többit - az elsőt is, mert a cherry szerintem sem egy rossz ötlet, meg amúgy is, ha valaki leírja a véleményét egy olyan kérdésre, amiben véleményt kérnek, ne pontozgassunk már le.


A másik, hogy az utolsó hozzászóló válaszával nem értek egyet. A bor - étel párosításnak az egyik alaptézise, hogy a mindig bor legyen édesebb, mint az étel. Ez, ha csak elérhető és megvalósítható, desszertekre is igaz. Éppen ezért édes mellé a száraz egyáltalán nem jó választás.

A portói épp az édessége miatt szokott egy viszonylag biztos pont lenni csokis desszertekhez. Egy brownie-hez én sem fehéret ajánlanék, mint egy aszú, és a magasabb alkohol sem egy rossz pont, szóval ismételten csak a portóinál vagyunk. Az olcsó, mustsűrítményezett vörös lőrék kerülendők.

2015. szept. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. A Portói mellet döntöttem és az este nagyon jól sikerült imádta. ;)
2015. okt. 5. 14:56
 7/7 Mojjo ***** válasza:
50%
Köszi a visszajelzést! Örülök, jó látni, hogy jól sikerült az este, meg a párosítás :)
2015. okt. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!