Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » 14 éves vagyok. Nagyon káros,...

14 éves vagyok. Nagyon káros, ha iszok?

Figyelt kérdés
áltban bulikban szoktam. jagert, puerto ricot v fütyülőst. sokkal jobban érzem magam igy... csak azt szeretném tudni h nagyonnagyonnagyon extra káros?
2008. szept. 10. 18:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
14 évesen szerintem fiatal vagy még az iváshoz,főleg a tömény piákhoz. A tested még fejlődik,szóval ez elég káros. Meg szerintem nem is kellene még annyira bulikba járkálnod,kicsi vagy még ehhez talán
2008. szept. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Na, erről tegyél le, ráérsz még ezzel 2-3 évet, de legjobb, ha egyáltalán nem iszol akkor sem. De főleg nem 14 évesen! Hidd el, nem éri meg!
2008. szept. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%
Én nem akarlak lebeszélni róla. Szerintem nem olyan nagy gond, ha bulikban lecsusszan néhány korty, de mértékletesen! Ha meg tudod tartani a mértékletességet nincs gond. Természetesen káros, de mostmár nagyon nagy akaraterő kellene, hogy leszokj róla és megálld, hogy ne igyál. Ilyen korban sok embert elkap az ital. De csak mértékletesen!
2008. szept. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
A szüleid engedik? Akkor szerinted? 1-2 pohár nem káros, de általában túlzásokba szoktak esni. De neked még korai az 1-2 pohár is.
2008. szept. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
általában 4 feles jagert szoktam. de van amikor picit több... birom a piát. am anyámék most tudták meg nemrég. pampognak h nenenene mer nemszép dolog föleg lánytol stb. de most micsináljak? függő am nemvagyok (még..)
2008. szept. 10. 20:50
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy 14 évesen így kéne élned, de végül is te tudod, nem biztos, hogy függő leszel. Én is ittam 14 évesen buliban, igaz én csak két három hetente mehettem el, én unikumon és sörön éltem. Nem lettem függő, nem kallódtam el, de szerintem egy mai fiatal sokkal jobban ki van ennek téve. Nem vagyok nagyon öreg, de hihetetlen hogy néha miket látok..Amúgy igen eléggé káros, ha heti rendszerességgel űzöd az ipart, annál is inkább mert az utolsó kommentedben te is írtad, hogy MÉG nem vagy függő....Jól gondold meg.
2008. szept. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

elég káros ha alkoholt fogyasztasz, nem akarlak itt ilyesztegetni, de ilyen mértékű alkohol fogyasztás miatt később tanulási, függőségi, májkárosodási gondjaid lesznek. Hagyd abba hacsak lehet! Töményet semmiképp ne igyál.

Ilyen fiatalon maximum az alkoholmentes sört engedném meg, ha a szülőd volnék.

2008. szept. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Sztem állj le vele...ez semmi jóra nem vezet!!! Vagányságból butaság inni,meg mert mások isznak...ha kivánod h ihass meg már régen rossz! Felejtsd el még legalább 2-3 évig s inkább a sulival törödj!!!
2008. szept. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%
még mindig én most néztem h lány vagy....akkor meg még inkább felejtsd el!!! Szegény szüleid!!!!
2008. szept. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%
az a baj, hogy az ivás felnőttkorban is káros, a te szervezeted pedig még fejlődésben van. Tönkre vághatod vele a vesédet, májadat - és nem most fog kijönni a baj, hanem felnőtt korodban! Nagyon fontold meg, pláne, hogyha már bírod is az alkoholt - hidd el, ez sem egy jó pont a szervezetedet nézve! Tudom, hogy ellazít, és jobban felszabadulsz tőle, de akkor inkább igyál egy sört vagy egy, max. 2 pohár minőségi vörösbort, amit sokáig tudsz kortyolgatni. Ha nem megy alkohol nélkül a buli, az már pszichés függőség!!! Nem biztos, hogy fizikai függőség lesz belőle, de a szervezeted megjegyzi a korai káros hatásokat is, ezért papolnak anyukádék.
2008. szept. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!