Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Fehár, vörös vagy rosé bort...

Fehár, vörös vagy rosé bort szerettek inni?

Figyelt kérdés

Száraz,félszáraz,félédes,édes borokat kedvelitek jobban?

Ugyanez lenne a kérdésem a pezsgőkkel kapcsolatban.



2015. nov. 24. 20:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Bob the builder: Osztom :D
2015. nov. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Vörösből csak száraz, fehérből kedvelem az édesebbeket is. A rosét nem szeretem.

Pezsgőből csak a minőségit, Taittinger, Veuve, stb.

2015. nov. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak fehér szárazat iszom.
2015. nov. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
6%
Csak egy kérdésem lenne. Ki pontozza le itt az embereket? A lepontozó jobban tudja, hogy az illető mit szeret? Félelmetesek itt az emberek komolyan mondom.
2015. nov. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Elsősorban egrit. A többi majdnem mindegy. Pezsgőben csak Hungária, száraz kék címkés. Profi.
2015. nov. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
74%

Vörös és száraz, főként szekszárdi vagy villányi. Cabernet Sauvignon, Shiraz, esetleg valami testesebb Merlot.


Fehérbort és pezsgőt csak nagyon ritkán iszom, általában akkor, ha vendég vagyok és azt iszom, amit kapok. De azokból is csak száraz. Pl Hungária Extra Dry, az ár-értékben eléggé korrekt.


Édesből csak Tokaji Aszú, de csak nagyon ritkán és Disznókő 5 puttonyostól felfelé.


A rozét nem nagyon bírom meginni, bár tudom hogy most az a divat.

2015. nov. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Minerális fehéreket, gyümölcsös vörösoket, könnyed taninnokkal, nem széjjel hordova.

Chardonnay, Juhfark, furmint, cab.franc, cut de Rhone, shiraz, halászléhez portugieser.

2015. nov. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
23%

Vörös szárazat iszok csak. Általában Pino, Sauvignon vagy Chianti.

A rosét én fröccsbornak tartom.

Fehéret csak akkor iszok, ha Tokajban járok. Akkor valamiért a hangulat miatt megkívánom, de egyébként a hétköznapokban nem bírom meginni. De a sokputtonyos asszút még ott se tudom, valahogy nem jön be az "érett íz", amit merjünk kimondani, büdös gombaíz. Nekem magyarázhatnak az önjelölt sommelierek, amit csak akarnak. Azért mondják jónak, mert már hozzászoktak, meg persze sok a munka vele, meg jellegzetes az íze. A legkamubb szakma a világon (ellenben a borászattal, ne keverjük a kettőt).

2015. dec. 4. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!