Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Merjem fogyasztani a félig...

Merjem fogyasztani a félig erjedt "almalevem"?

Figyelt kérdés

Almaecetnek készült volna, ez az első kísérletem, de sajnos korán jöttek az esős, hideg idők, és az erjedés sokszor teljesen leállt, alig haladt. Pár napja aztán kimertem a levet a hordóból.

A lötty tele van még fehér foszlányokkal (ecetágy?), elég nyúlós az állaga is. Megkóstoltam - és fogalmam sincs, mi lett belőle. Nem almabor, nem is alma-ecet.

Ízre isteni finom! Édes-muskotályos, és egyszerre van must, bor és gyenge ecet jellege... A szájban nagyon pezsgő érzetet ad, sok benne a szén-dioxid.

Szerintetek gázos lehet ezt fogyasztani? Pl. lehet benne jelentősebb mennyiségben metanol?



2015. nov. 30. 08:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Metanol, ha van is benne, legfeljebb minimális mennyiségben. A kellemes aromát az acetaldehid adja, ami mutatja, hogy az alkoholos erjedés részben átment ecetsavas erjedés irányába. Egy kevés oxigént is kapott, ettől aztán az alkoholos és ecetes erjedés egymás mellett ment végbe, több oxigén mellett erősebben ecetesedne. Nagyobb mennyiségben nem ajánlatos inni, mert az acetaldehid kábító hatású (a gépkocsi vezetést is befolyásolhatja) és az erjesztő gombák meg a belekben tovább erjesztik a béltartalmat és fosást okozhatnak.
2015. nov. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Phoney ***** válasza:
Ha nagyon finom, akkor valószínűleg még sok benne a cukor és alig erjedt meg. Az árnyalatnyi ecet természetesen abból ered, hogy a benne lévő alkohol már elkezdett ecetesedni. Bajod nem lesz tőle, hacsak nem hasmenés. Metanoltól nem kell tartani.
2015. nov. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm; egy pohártól nincs gond tőle.

Kb. 8-9 hétig hagytam erjedni, de ebből csak 3 héten át volt elég meleg. A levegő végig szabadon érintkezett vele, és mindennap átkevertem - legalább penészedni sem kezdett...

Jövőre remélem több szerencsém lesz; vagy lesz meleg hely, vagy már nyáron elkezdem rakni a hullott gyümölcsből.

Addig meg van házi szénsavas üdítőm. :D

2015. dec. 3. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!