Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » MI a véleményetek a magyar...

MI a véleményetek a magyar cziderről?

Figyelt kérdés
Már 3 éve készíti a két lány, anno az origo.hu mutatta be őket, most meg a Borbás Mrcsinál voltak. Azért le a kalappal a két lány előtt, hogy megáltak a lábukon és, hogy nem adták fel! Bár én még nem kóstoltam az övékét, de nagy cider fan vagyok! Hol lehet kapni pesten? nem kocsmában!

#Budapest #kocsma #kitartás #cider #origo.hu. borbács marcsi
2015. nov. 30. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem gyenge.

Tesco, esetleg rendelj a netről.

2015. nov. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%

Nekem az a véleményem a magyar cidertől, hogy nem tudom, hogy az almabort miért kell francia eredetű szóval illetni, amelyet ráadásul angolosan ejtenek ki sokan.

Marcsi műsorában is szájdereztek rendesen, pedig hozzánk német közvetítéssel érkezett a szó, jóval az angol előtt.

De akárhogyan legyen, az almabor, semmi más.

A két lány (?) almaborát keresed, vagy Cider feliratú terméket. Utóbbit kb. minden élelmiszerboltban kapható.

2015. nov. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Phoney ***** válasza:
35%

tegnap 23:41

Igen, a cider az egyszerűen almabor, de tetszik vagy nem, az almabort ma a cider varázsszóval lehet eladni. Éppen elég baja van egy kis vállalkozásnak azzal, hogy a nagyok mellett az ő italai is beférjenek a piacra, az már végképp nem fér bele, hogy puszta okosságból almabort írjon rá... szép, hogy almabor, de ki fogja megvenni? Másrészt, ez az almabor az északi almabor stílusát követi, nem a magyarét.


A cider egyébként egy angol szó (a késő 1200-as évek óta) szóval igen, angolosan ejtik ki. A francia eredeti, amit keresel, az a cidre.

2015. dec. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!