Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen fajta szőlőből lehet...

Milyen fajta szőlőből lehet jó bort csinálni, ami homoki talajon is terem?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a minőségi borok hegyvidéki szőlőből vannak, de szeretném tudni, hogy alföldi dombos homokon termő szőlőkből mely fajtákból lehet bort csinálni?

2015. dec. 13. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
JO bort ezekbol az igenytelen fajtakbol nem lehet csinalni. Tapanyagok, viz hijan se ize nem lesz, se normalis mennyisegu termese. Nem veletlenul nem jegyzik ezeket a 'borokat' sehol a minosegi borok kozott.
2015. dec. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Mojjo ***** válasza:

Azért a Kunsági, és Hajós-Bajai borvidékek egyes területein is lehet igencsak szuperjó borokat csinálni, kellő odafigyeléssel, akarással és szakértelemmel.


Amúgy fene tudja, lehetni lehet elég sokféléből, de, hogy miből érdemes? Cserszegi fűszeres, talán. Tévedés ne essék, a savösszetétele és mennyisége nem olyan béna, mint mondjuk az Irsainak, harsányságban sem olyan tolakodó, nem parfümös-bántó, mint az ilyen-olyan muskotályom, és ha valaki képes lenne terméskorlátozott Cserszegit teljes érettségben szüretelni, és normálisan erjeszteni-érlelni, meglepően ütős borok születhetnének belőle. Egyetlen egy alkalommal nyílt csak ilyen, komolyan vett Cserszegi kóstolására alkalmam, de megérte. Amúgy inkább könnyű, jól csúszó, üde ivóbort szoktak belőle csinálni - de annak is remekjó.


Ez most csak egy hirtelen tipp. Jobbat így fejből nem tudok, nem vagyok a homokos talajok szakértője sajnos.


Amúgy a homoki talajokon teljes nyugodtsággal használhatsz natív alanyokat, filoxérarezisztens alanyok helyett, lehet ez tud egy kis plusz izgalmat vinni a borokba. Ez csak egy kósza tipp, biztos nem vagyok benne, de én mindenképp érdekes lehetőségnek tartom.

2015. dec. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Mojjo ***** válasza:
Már abban nem vagyok biztos, hogy kiérezhető, szokatlan, izgalmas ízekkel gazdagítaná ez a borokat. Abban természetesen biztos vagyok, hogy homoki talajon nyugodtan lehet natív alanyt használni, ott a filoxéra nem él meg.
2015. dec. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!
2015. dec. 13. 22:18
 5/9 anonim ***** válasza:
1# Javaslom megkóstolni a Frittmann borokat. Még vörösben is tudnak igen kiemelkedőt készíteni.
2015. dec. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Mojjo ***** válasza:
Frittmann vörösekből lehetőleg az FPV jelölésűeket - ez a három betű közvetlen a Frittmann felirat alatt kell, hogy legyen. (Frittmann Pince Válogatás a jelentése. Ezek általában valóban igen jó vörösök. A sima alap vöröseik viszont időnként, hááát, hogy is fogalmazzak.. nem feltétlen a borkészítés csúcsát jelentik.)
2015. dec. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6: Az alap vörösek nem is a borkészítés csúcsára vannak árazva (1000 Ft körül vannak asszem), viszont kiváló ivóborok, akár egy halászlé vagy pörkölt mellé, esetleg fröccsnek.

A tényleg top vöröseik asszem olyan 3500-4000 Ft körül vannak.

2015. dec. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Mojjo ***** válasza:
Igaz, tényleg korrekt áron vannak az alap vöröseik, ez tagadhatatlan. De ha valaki arra kíváncsi, mit tud a kunsági borvidék, nem azokat érdemes venniük. Amúgy a csúcsvöröseik is teljesen jó árban vannak, minőségükhöz képest.
2015. dec. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezzel egyetértek.
2015. dec. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!