Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mondhatjuk, hogy a bor ugyanol...

Mondhatjuk, hogy a bor ugyanolyan drága pia mint a whiskey?

Figyelt kérdés

Mert amit 5-600 vagy akár ezer forintért megvesz az ember, az nem bor. Vörös vagy fehér körömlakklemosó.


Egy gazdag(abb) rokonomnál ittam 3800 forintos rozé bort, na az valami volt. A szőlő ízét éreztem, meg azt, hogy van benne alkohol, ennyi. Semmi mellékíz, semmi utóíz.


Tehát gyakorlatilag mondhatjuk, ha valaki minőségi bortól akar berúgni akkor legalább annyit rá kell költenie mintha minőségi whiskey-t venne?


(vagy van olyan megoldás amiről lemaradtam, ami elérhető áron van? Ha van mit ajánlanátok?)


2015. dec. 22. 11:40
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Házibort légyszi ne ajánljatok, az orosz rulett. Vettem kétszer nagyon jót háztól, kétszer meg olyat ami rosszabb volt mint a Koccintós.
2015. dec. 22. 11:41
 2/15 anonim ***** válasza:

Azon én is sokat gondolkodtam, hogy a drágább boroknak jobb-e az ízük, vagy igazából mindegy.

Én nem vagyok oda értük, tehát magamnak még nem vettem minőségi bort.

Ha meg ajándékba adom, akkor nem kérdezhetem, hogy hát milyen volt, mert tudod ez ennyibe meg annyiba került, tehát finom kellett legyen.


1000 alatti cuccokat én sem nevezném bornak.


A berúgás az más tészta.

Egy whisky-nek az alkohol tartalma jóval több, mint egy boré, tehát kevesebbtől is padlót lehet fogni.


De attól is függ, hogy akinek veszed az ajándékot az mit szeret.

Pálinka, bor, whisky, likör, stb?

2015. dec. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

HA valaki azért vesz bármilyen italt, hoyg BERÚGJON" töle, abba kár bármi is.


Kultúrált, inni tudó ember nem rug be, mert tudja, mennyi az, ami még nem árt.

2015. dec. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
1liter minőségi bortól spicces leszel, esetleg kicsit kóvályog a fejed. 1l jamesontól garantálom hogy nem tudsz felkelni az asztaltól
2015. dec. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Phoney ***** válasza:

Minden ital „drága”, mert ha neked az 1000 forintos bor nem bor, akkor a 300 Ft-os sör sem sör és a 4000 forintos whisky sem whisky.


Hogy melyikből drágább a „minőségi”, az nagyrészt attól függ, hogy neked az melyiknél hol kezdődik, mert a két ital másképp tud rossz lenni, és lehet, hogy whiskyben egyáltalán nem vagy ennyire igényes. A „minőségi” az mindenkinek a kis fejében létező magánkategóriája.


Én pl. inkább iszok 2000 Ft-os bort, mint egy (ár/alkoholtartalom arányban kb. neki megfeleltethető) 6000 forintos whiskyt. (Pedig szeretem a whiskyt, sőt, szinte bármelyiket megiszom kínlódás nélkül.) Szóval nekem a bor „nincs olyan drága”, mint a whisky.

2015. dec. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Amíg 3800Ft-os minőségi rozé borról áradozol, kóstold meg a 3000Ft-os 10 Dollars kommersz whiskey-t...
2015. dec. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nos, én speciel a minőségi bort nem azért iszom, hogy berúgjak tőle. Én megiszok egy este simán úgy egy üveg bort, hogy kívülálló meg sem mondja rólam, hogy ittam. Persze kicsit zsibbad a fejem, meg bizseregnek a végtagjaim, de az ugye nem látszik:)


Ha a berúgás a cél, akkor arra kár sokat költeni, mert úgysem fogsz emlékezni az ízére.


Egyébként 5-7000 Ft-ért már magyar csúcsborokat kapni (Heimann Barbár, Sauska Cuvée 11, Cuvée 7, Eszterbauer Mesterünk, Günzer Ördögárok, stb), míg ugyanennyi pénzért whiskeyből még csak a nagyon alapszintet tudod megvenni.

Whiskeyből 15-20.000 Ft felett keresgélj, ha hasonló minőségi kategóriát keresel, mint az 5-7000 Ft-os borok.


Mivel a borból nyilván többet "kell" inni ahhoz, hogy ugyanazt a hatást elérd, mint tömény itallal, ezért, ha ugyanabban a minőségi kategóriában gondolkodunk, akkor a kérdésedre igen a válasz, tehát igen, kb ugyanolyan drága.

2015. dec. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Egy gazdag(abb) rokonomnál ittam 3800 forintos rozé bort, na az valami volt. A szőlő ízét éreztem, meg azt, hogy van benne alkohol, ennyi. Semmi mellékíz, semmi utóíz. "


Azt azért hozzátenném, hogy egy igazán jó bornál nem fogod az alkohol ízét sem érezni, még akkor sem ha 15%-os.

2015. dec. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem vágjátok. :D Én alkoholista vagyok. Az anyagi helyzetem, most jelentősen javult, mondhatni jól élek, és szeretném ha az alkoholizmusom a lehetőségekhez képest minél kevesebb kárt tegyen bennem.


Én nem fogok leülni egy üveg borocskával, persze elfogadom, hogy van akinek az a jó, de nekem az ha beég a film. :)

2015. dec. 22. 13:26
 10/15 anonim ***** válasza:

Akkor miért nem ezzel kezdted?

De még továbbra sem igazán értelek, hogy most akkor mi a cél?

Drágán berúgni? Vagy olcsón berúgni? Mert az alapkérdésedre már megkaptad a választ, kb ugyanannyiba kerül csúcsbortól berúgni, mint nagyjából azonos minőségi kategóriába eső whiseky-től.

2015. dec. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!