Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi a véleményetek a Hilltop...

Mi a véleményetek a Hilltop pincészet borairól?

Figyelt kérdés
És még a Varga pincészet borairól is érdekelne a véleményetek.

2015. dec. 29. 09:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Varga - olcsó, tömegbor, gyenge minőség.


Hilltop - néha eltalálják, de ők is rámentek a tömegre. Sauvignon blanc egy időben jó volt, de már az Irsai is csak sok szódával jó. Tipikus 6-800 forintos érték 1000 forintos árakon. Folyóborban helyi pincében többnyire jobbat kapok jobb áron. (Csopakon könnyű)

2015. dec. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Mojjo ***** válasza:

Egyetértek az első hozzászólóval.

Annyival árnyalnám a képet, hogy Vargáéknak van egy ún. Aranymetszés sorozata, amik ezerpárszáz forintos árkategóriában mennek, és a pince "csúcsborait" jelentik. Árukhoz képest azok teljesen rendben vannak, ihatóak, bornak tekinthetőek. Az alapboraik a maguk párszáz forintos árával sem hiszem, hogy negatív irányba kilógnának az árkategória többi versenyzője közül. Csupán az a helyzet, hogy ebben az árkategóriában bort aligha kapsz, csak valami bornak (alig) látszó folyadékot. Ha egy bortermelő szövegét lenyúlhatom, a párszáz forintos kategóriában nem bort veszel olcsón, hanem annak az illúzióját veszed meg nagyon drágán, hogy bort iszol.

Ja igen, az Aranymetszésnél arra figyelj, hogy tervezett élettartamukhoz képest néha nagyon régi borok porosodnak a boltok polcain. Pl 2013-as Irsai Olivér - kerülendő. Nem azért, mert rossz volt, amikor piacra dobták, hanem mert ennyi idő alatt az a bor elöregedett.


A Hilltop jellemzésében is egyetértek az első hozzászólóval. Tömegtermelt technoborok.

2015. dec. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Aranymetszés sem sikerül jól sokszor. Inkább az is fröccsenek jó (néha). Ez kár. Abban az árkategóriában vannak jobb vetélytársak.


Mojjo biztos tud olyat mondani, ami 1000-1500ért finom fehér.

2015. dec. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Ha Hilltopnak van egy Kamocsay Ákos nevével fémjelzett, asszem "Prémium" sorozata. Abból ittam Sauvignon Blanc-t és Chardonnay-t, azok kifejezetten jók voltak, de mondjuk azok nem is a párszáz Ft-os kategória, mert ilyen 1800-2000 Ft körülre emlékszem.

Nyilván a 6-800 Ft-os termékeik, ugyanúgy, mint a többi cégnek is, felejtősek.

De egyébként a "nagy" nevek alatt is kijönnek 1500-2000 Ft-os kategóriában gyakorlatilag ihatatlan borok.

2015. dec. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Mojjo ***** válasza:

Abban az árkategóriában (1000-1500 forint) nem nagyon van olyan vetélytárs, amire ne lenne igaz, hogy néha nem jó. (Sőt, egyébként az egész magyar borvilágban nehéz ilyet említeni - persze a "nem jónak" is vannak szintjei.) Szóval én nem látom, hogy nagyon elmenne Vargáék mellett bárki az Aranymetszés árkategóriában, bár tényleg abszolút igaz, hogy néha nem jók - de ahogy írtam, majdnem mindenkire igaz ez.


Ebben az árkategóriában nagyon ritkán vásárolok és nagyon ritkán kóstolok, így nehezebb ajánlanom. Egy ajánlatom viszont van. A Kreinbacher (Somló) birtoknak van egy szériája, a St. Ilona, abból is van pár tétel, ami évek óta egységesen egy kemény ezres (illetve 990 forint). Leginkább Furmintot palackoznak ezen név alatt egy ezresért, valamint Olaszrizlinget, ezeken kívül pedig egyszerűen Nagy-Somlói név alatt egy küvét. Tudom, az előbb azt mondtam, hogy ennyi pénzért majdnem minden piaci szereplőnek vannak gyengébb termékei. Az árkategóriát figyelembe véve, az én megítélésem szerint a majdnem szó a mondatba kizárólag a St Ilona miatt került bele. Ugyanis St. Ilona borból még csak kétfélével találkoztam: jóval és bitang jóval. Konkrétan kétszer ennyiért is jó vétel lenne mindegyik. Egy ezresért pedig nevetségesen jó, konkrétan aránytévesztés.


Pár cikk:

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

- [link] (itt több más bor mellett)


Nagyon somlói borok, nagyon minerálisak, sokszor szikárak, de a stílus kedvelőinek nagyon ajánlom.

2015. dec. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Mojjo ***** válasza:

Kedves négyes!


Hát igen, a Hilltopnak Kamocsay a főborásza, így így,v agy úgy, de mindegyik bort az ő neve fémjelzi. De az a helyzet, hogy lesújtó a véleményem a borairól, kb az összesről, amit eddig kóstoltam. Értem én, hogy volt Év bortermelője, sőt, még akkor volt, amikor kevésbé volt egy rossz viccnek tekinthető önparódia ez a cím, de ez nem változtat azon, hogy részemről Hilltopot max akkor iszom, ha kínálnak, akkor is csak udvariasságból.


Amúgy a "nagyoknak" nem csak alacsony árkategóriában vannak rossz boraik. Erről sokszor, sok helyen panaszkodom - és nem csak én. A nagyoknak eladja a neve a borait, nincsenek úgy rákényszerítve arra, hogy a minőséggel tűnjenek ki. Így tömören. Tisztelet a kivételnek persze.

2015. dec. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6: A két említett bor kifejezetten jó volt, de hát ízlések és pofonok. Meg egyébkén is, aki 6-800 Ft-ért vesz bort, az mégis mire számít? Kínáltak már engem olyan díjnyertes borral, hogy otthon a borecetem különb volt nála.
2015. dec. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mojjo ***** válasza:
Mondjuk lehet én vagyok finnyás. A Chardonnay-t nem kóstoltam, szóval könnyen lehet, hogy elnyerte volna a tetszésem. Sauvignon blanc-ban meg konkrétan nem ittam még olyan magyart, amire azt mondtam volna, hogy na ez igen - vagy akár csak jó. Szóval ennél lehet az én készülékemben van a hiba, nem jelent sokat a Hilltopra nézve. (Mielőtt azonban túlzott finnyásság vádja érne: egyes egyedül a Sauvignon blanc az a világfajta, amiből konkrétan nulla jó magyart tudok említeni - még Pinot noir-ból is találtam nekem tetszőt, pedig az sem könnyű menet magyarból.)
2015. dec. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!