Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi mulasztja el a másnaposságb...

Mi mulasztja el a másnaposságból eredő folyamatos hányingeremet?

Figyelt kérdés
2016. jan. 1. 14:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
b6 vitamin?
2016. jan. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Igyál, de sokat. Az első pár adag sajna kijön majd, de utána jó lesz. + C-vitamin, magnézium, B-vitamin
2016. jan. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Tejsavat tartalmazó ételek, készítmények: savanyúkáposzta, kovászos uborka, a klasszikus korhelyleves stb.
2016. jan. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Cerucal tabletta.
2016. jan. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én a következőt szoktam csinálni, ha már semmi sem segít. Valószínűleg ki vagy száradva és a fejed is majd szétesik. Felkelni nagyon nem fogsz tudni, pihengess egész nap.

A módszerem tehát. Először is egyél valamit. Tudom, hogy az egész szervezeted tiltakozik ez ellen, de vagy üres kenyeret vagy főtt rizst magában muszáj enned, különben üres marad a gyomrod, és a folyadékot visszahányod.

Ha ettél valamit, még mindig ki leszel száradva, de várj egy kicsit, hogy a kaja benn maradjon. És még egyszer: ilyenkor csak üres kenyér vagy főtt rizs magában, ami segít (esetleg tészta jó lehet, azt nem próbáltam), de semmi nehezen emészthető ételt.

Ha ez megvan, és kaja is benn maradt, akkor igyál. Én almalevet szoktam inni, ha nincs otthon, akkor sima víz vagy szörp is jól jöhet. Teát nem ajánlom, sem meleg italokat, azok ilyenkor, hát visszajönnek... Tejet kerüld. És eszedbe ne jusson alkoholhoz nyúlni!

Ha már 1-2 liter folyadékot legurítottál, akkor a fejfájásnak enyhülnie kell, és a gyomrod is érzed, hogy kevésbé émelyeg. Akkor jó úton jársz. Figyelj arra, hogy egész nap sokat kell innod, mert az alkohol dehidratál. Pár óra múlva megpróbálkozhatsz újra evéssel.

Vegyél egy jó zuhanyt, az segíteni fog neked felfrissülni. És persze ha van otthon vitamintabletta, szedd be, hogy visszapótold a szervezetedbe az ásványi anyagokat.

Nekem ez a módszerem, többször bevált már.

Ja, és este viszonylag korán álmos leszel, úgyhogy feküdj csak le aludni, holnap már úgy fogsz ébredni, hogy teljesen rendben vagy.

És még holnap is kerüld az ivást. Nem tudom mennyit ittál, de ha kifeküdtél, akkor gondolom nem keveset. Sok alkohol lebontásához 24-30 óra is szükséges lehet.

2016. jan. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Bárki bármit mond de egy jó húsleves csodákra képes,erőt ad,könnyű,folyadék,és lesz valami a pocakodban.
2016. jan. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Coca Cola, de komolyan!
2016. jan. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
32%
pálinka 2-3 feles hiddel jot tesz én igyszoktam
2016. jan. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Pár jó tanács, én már voltam részeg elégszer. (40 f)


Ha érzed, hogy sok volt, még lefekvés előtt, tehát még aznap kapj be egy Algopirint vagy hasonló pasztillát. Sokkal kevésbé fog fájni a fejed másnap, és ez már fél siker.


Ne anyátlanodj el, ki az ágyból! Kelj fel, csináld a napi dolgod, menj el budira, zuhanyozz le stb. Tudom, hogy ez borzasztóan hangzik, de sokkal hamarabb össze fogod magad szedni, ha ágyban maradsz, ott fogsz agonizálni egész nap. Mozogj, menj el sétálni, boltba, udvarra fát vágni, akármi, kutyát sétáltatni, mozgasd meg a tagjaidat. Ami kikívánkozik, ki vele, hányd ki magad. Egyél is valamit, igyál sok folyadékot, ha kijön se baj, csak pótold a folyadékot. Jót tehet valami édes cukorka, azt szopogass, ha még fáj a fejed, vegyél be még gyógyszert. Aki rutinos ivó már, egy - két feles, egy doboz sör csodákat tehet, s lehet kezdeni előről.

2016. jan. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Fontos az is, hogy ne azonnal huzzál le 2 liter folyadékot. Szépen lassan kortyolgatva. A hideg víz nyugtatja a gyomrod. En ilyenkor csak kekszet ettem és hideg vizet kortyolgattam. Próbálkoztam vitaminokkal is de nem maradtak bent. Kitartást. Én az utolsó ivászatomkor még másnap délutan 4-kor is hánytam. Azóta nem megy le egy csepp alkohol a torkomon. :)
2016. jan. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!