Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Meddig tart a szavatossága a...

Meddig tart a szavatossága a vörösbornak felbontva?

Figyelt kérdés
Legalább 2 hónapja van egy fél üveg vörösbor felbontva, fogyasztható még, vagy kiöntsem.
2016. jan. 24. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Felbontva nincs szavatossága, az ugyanis azt jelenti, hogy a forgalmazó/gyártó addig garantálja a megfelelö minöséget.

Mivel felbontás utána tárolási körülmények igen eltéröek lehetnek, ezért minden esetben csak a felbontatlan, elöírt módon tárolt élelmiszerekre vonatkozik a szavatosság.


Ami meg a bort illeti - a legegyszerübb, hogy megkóstolod. Ha már "nem jó", akkor vagy nem jó ízü, esetleg ecetes, de megmérgezödni nem fogsz töle.


Mellesleg igen sok bort tárolnak sok éven keresztül, és nem lesz baja.

2016. jan. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szaszaa11 ***** válasza:

Valóban sok bort tárolnak sok éven keresztül, de nem felbontott állapotban.

Egyébként Sosem értettem, aki megbont egy üveg bort, miért nem fogyasztja el? Már pár óra után is romlik a minősége, 2 hónap után már köze sem lesz az eredeti borhoz.

2016. jan. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1-2 hetet tudok s ezt is tapasztaltam boroknál, kivéve a tokajit, az remekül eláll, sosem romlott még meg, bár 1 éven belül mindig elfogyott felbontás után :D


Azért nem issza meg az ember, mert nem kíván annyit. Én felbontom, megiszom 1 decit, a párom is, aztán nem kívánok többet (valahogy betolok másnap még egy decit, de a többi a párom feladata, nekem több nem megy). Ezért inkább ma már nem is iszom száraz vöröset sosem, hiába esne jól néha, csak tokaji aszút és töményt. Az első, igen finom whiskynk is 4 évig volt felbontva, mi ilyenek vagyunk. Fontos számunkra a jó ital, de kevés és ritkán.

2016. jan. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 szaszaa11 ***** válasza:
48%
A whisky felbontás után is nagyon jól eláll, és nem romlik a minősége. De ha számotokra fontos a jó ital akkor hogy tudjátok meginni a felbontott, hűtőben tartott borokat 1-2 nap után? Teljesen szétesik a bor!
2016. jan. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#4: Borban nem vagyunk ínyencek, az a helyzet. Válogatósak igen, de ennyi. Nekem pedig másnap már mindegy, úgysem kívánom a bort, csak nem akarom kiönteni.

Nekem egy decis palackok kellenének :-/ Max. 2.

A whiskyvel csak illusztrálni akartam, hogy keveset iszunk és ritkán. Ez nem passzol a romlandó borhoz.

2016. jan. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Megkóstoltam az este, semmilyen iz elváltozást nem tapasztaltam.


Azért nem fogy el, mert ritkán iszunk akár bort vagy akár másfajta alkoholt.Egyébként hütõben volt.

Ma nem lett semmi bajom, igy délután megfõzöm borosteának.


Köszönöm a válaszokat!

2016. jan. 25. 12:15
 7/7 szaszaa11 ***** válasza:
Persze, meg nem romlik, de biztos nem olyan már, mint felbontáskor. Na persze mindenkinek szíve joga, egyébként javaslom nektek vegyetek kimért házibort, remek minőségű borokat lehet ebben a kategóriában is találni és Kevésbé kényesek a tárolási körülményekre! :) szerintem félreértettetek, mindenkinek szíve joga, miből milyen gyakran és hogyan mennyit iszik, én csak megosztottam a véleményem és a tudásom, hátha újat mondok. Senkit nem akartam minősíteni ezzel.
2016. jan. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!