Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szerintetek van jovojuk a...

Szerintetek van jovojuk a kocsmaknak?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy mar, lassan kezd kikopni a kocsmazas, mint tarsadalmi gyujtohely nem? Igazabol a csapolt soron kivul, minden ital beszerezheto otthonra, joval olcsobban. Szerintem a hagyomanyos nappali kocsmak el fognak tunni. Mert szemben az ettermekkel, es foleg a cukraszdakkal, ahol olyan termekek vannak, amiket nem tudsz ugy otthon eloallitani, a kocsmabol szinte mindent. Az uj vonal, az ilyen helyekre, szerintem a kezmuves sorozok ( fozdevel) es borbarok lesznek, es nem mint lereszegedo helyek ( mondjuk ez is benne van a pakliban, hogy elofedulhet) hanem kozosseg kovacsolo, aktiv pihenest nyujto helyekkent aposztrofaljak magukat!

2016. jan. 27. 10:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nálunk minden kocsma mindig tele van, az "elegáns" helyekben alig van vendég. Amíg vannak alkoholisták a kocsma mindig jó üzlet lesz.
2016. jan. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hova valosi vagy, hogy minden krimo tele van? Felenk zarnak rendesen.
2016. jan. 27. 11:02
 3/12 anonim ***** válasza:

Felénk (Győr) a kocsmákban azért van ember nap közben is - mondjuk ritkán nyerek betekintést, mert valamikor a munkahelyén is kell lennie az embernek... ;)


A kézműves jelzővel nekem tele van a hócipőm; a túlárazott, gyenge minőségű sört pedig látványos fintorgással szoktam fogadni. :)

Maguk az ilyen fixen kijelölt helyek hátránya az, hogy az ember társaságban jár és ha a profil egysíkú, akkor lesz a társaságból valaki, aki majd nemtetszését fogja nyilvánítani és megyünk máshova. A barátaim ízlése elég vegyes: az egyik gin-tonic és társai, a másik sör, a harmadik (valami jobb minőségű) bor és így tovább, én meg iszom az üdítőmet.

Hasonló történt akkor is, amikor önkéntesen tilthatták a helyek a dohányzást: ahol kikerült a tábla, oda nem mentünk. Igaz a 7-ből csak ketten dohányoztunk, de a többieket nem zavarta hogy egy-egy cigit elszívunk közben (ugye nem a "téglákra lehet vágni a füstöt" hagyományos helyzetről van szó, hanem szellőző helyen, nem egyikről a másikra gyújtva dohányzásról).


Tudod az én társaságom mit részesít előnyben? Kocsma rendes italválasztékkal, melegkonyhával, vagy legalább valami normális kajával - ha az ember ott van 3-4-5... órán át, akkor azért meg is éhezik.

De van még pár (legalább 2) olyan tényező, ami alapvetően befolyásolja az ember által ott töltött időt.

2016. jan. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A kocsmának is megvan a maga hangulata, nem hiszem hogy ki fog kopni. Az meg hogy olcsóbb otthon inni, az igaz de én személy szerint nem spórolok annyit rajta, mert nem ipari mennyiséget iszom. A kézműves sörözők meg borozók meg még drágábbak.
2016. jan. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
3-as mi az a ket tenyezo? Az egyik a nagycsecsu pultos. Ok es a masik?:D
2016. jan. 27. 11:29
 6/12 anonim ***** válasza:
Az egyik tényező a jobb csöcse, a másik a bal :D
2016. jan. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#5 - majdnem... :D Nem a mellkörfogat meg a kosárméret, hanem a hozzáállása. Érted, hiába van minden márványból a kuplerájban, ha a munkaerő taszító - szóval mindegy mekkora a cici, a hozzáállása legyen megfelelő. Eresszen meg egy-egy mosolyt a vendégek felé, de legyen határozott, az idiótaságokat (4. sör után udvarló sármőrök, éppen életük legnagyobb berúgását véghezvinni készülő tizenévesek, a legostobább poénokat és szóvicceket elsütő kocsmabútorok) tudja kezelni.


A másik meg az épület kialakítása, különös tekintettel a kettő betűs részre. Előbbinek jobb otthonosnak lennie, nem szúrófényekkel, hanem valami meleg fényű világítással és természetes anyagokkal (hacsak éppen nem egy " '60-as évekbeli USA" -jellegű hamburgerezőről vagy hasonló tematikus placcról van szó). A WC-t viszont részegbiztosra, diszkrétre kell csinálni és izomból kivilágítani. Utóbbit azért, mert annak visszafogó hatása van. És nem cink a két talp helyét jó közel feljelölni a piszoárhoz, mert mindig elveszik egy kis bizalmam az emberiségben, amikor a szerszám végéről a padlóra csöpögtet a kolléga úr, mert abban a hitben él, hogy ő Simo Hayha.

És ugye mindegy 6900 vagy 32990 forintos a csaptelep, amíg vizes kézzel kell kimenni kézmosás után.


Szóval - és ez talán abból amit leírtam le is szűrhető - szerintem is az lenne a lényeg, hogy valamiféle közösséget kovácsolni, normális bandát odaszoktatni, lehetőleg fizetőképes rétegből. Amit felsoroltam, azok mind arra irányulnak, hogy a kedves ügyfél ne akarjon hazamenni.

Mondjuk manapság a WiFit is ide lehet venni. És ameddig dohányosok is vannak a társaságokban, addig bizony olyan dohányzóhelyet is érdemes csinálni, ahol legalább az eső nem veri őket (pardon, minket, mert én is ide tartozom).


Egyéb kérdés? Zenéről, zenegépről, esetleg ezek kizárásáról, célszerű megoldásokról, italválasztékról, mi legyen csapon, mi legyen üvegben?

Mert az sem mindegy ám, hogy Coca vagy Pepsi, azt a PepsiCo csak szeretné elérni. :P

2016. jan. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7es tok jo olvasni, amit irsz! Folkytasd kerlek! Italrol, arakrol, plussz szolgaltatasokrol... En is fogok majd, de most mennem kell melozni! 1 ora mulva en is irok
2016. jan. 27. 13:22
 9/12 anonim ***** válasza:
persze szalagavaton egy tizest elitunk:D
2016. jan. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Először mindig a patyolatok zárnak be. Aztán a kisebb szolgáltatóegységek, szatócsboltok. A kocsma a legvégsőkig kitart. Ami gátat szabhat neki, az az egyre jobban eluralkodó elmagányosodás.
2016. jan. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!