Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyen ízű a szaké? Japán...

Milyen ízű a szaké? Japán eredetű, rizsből készült alkoholos ital. Aki ivott már, írja már le kérem.

Figyelt kérdés

Megkóstolnánk, de nem vennénk csak azért egy üveggel hogy aztán egy-egy korty után ott hagyjuk.


A filmekben sokszor van, hogy egy nyugati fehér ember szakét iszik, aztán kiköpi az egészet. Ez persze lehet egy hülye sztereotípia is, de az is lehet hogy nem.

Minket a valóság érdekel, első körben ha lehet a ti elmondásaitok alapján.


2016. febr. 14. 14:34
 1/4 Phoney ***** válasza:
88%
Nem sok szakét ittam, talán 3-4 itthon kapható márkát kóstoltam meg, elég hasonlóak voltak. Legjobban a fehérborhoz hasonlítottak, de arra sem igazán: a legtöbb bornál kevésbé savasak, jellegzetes, szokatlan ízük van. Az szerintem túlzás, hogy valaki ne tudja meginni, mert semmi durva nincs bennük, mondom, legfeljebb szokatlan. Azt mondjuk egyikre sem mondtam volna, hogy azért az üvegenként több ezerért értelmes vétel volt, de szakéből valszeg nem is könnyű jó ár/érték arányú márkákat találni.
2016. febr. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Legjobban a borhoz hasonlíthat.
2016. febr. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Talán olyan, mint egy olcsóbb asztali bor, amit telenyomtak élesztővel. Legalábbis az ízén az élesztőt lehet nagyon érezni. Alkoholfokra kb. mint a vermut, viszont nem vág úgy fejbe, mert nincs benne cukor. Kellemesen elbágyasztja az embert, bár szerintem önmagában ihatatlan. Én legalábbis citromos teát ittam mellé kísérőnek (mert az volt itthon) és úgy egész jól bevált.
2016. márc. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igaz régi kérdés, de a szaké esetében az nagyon számít, hogy mennyibe kerül. Minél drágább annál jobb minőségű. A negatív élmények pont az olcsó darabok miatt történnek meg.
2021. aug. 16. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!