Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Vodkát elsőre? Milyet, mivel?

Vodkát elsőre? Milyet, mivel?

Figyelt kérdés
Most lesz a 16. szülinapom, és a legjobb barátnőmmel megbeszéltük, hogy fogunk inni. Ittam már egyszer sört, de az nem ízlett, és egyszer egy ilyen vodkás-gyümölcsös gyenge italt, az jó volt. A kérdésem, hogyha veszünk 0,7l vodkát, az milyen legyen és mit igyunk hozzá, valamint mennyit ahhoz, hogy ne üssük ki magunkat, de érezzük a hatását? Milyen vodkákat ajánlotok, amik jók, de nem horrorisztikus az áruk?

2016. febr. 22. 01:47
 1/9 anonim ***** válasza:
És hol akarod megvenni? :)
2016. febr. 22. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
kalinka+ redbull, a kedvenc:)
2016. febr. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem akarjátok magatokat kiütni,akkor szerintem kisebb kiszerelés is elég lesz. Én nem töményezek, de barátnőm a Royal-t szereti a pirosat azt hiszem. Narancslével,jégkockával egész jó, esetleg Sprite-al.
2016. febr. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

0,7 liter vodka két főre, nagyon sok, főleg ennyi idősen!!

Szerintem elég elsőre egy két decis vodka, meg valami cider, vagy alacsonyabb alkoholtartalmú ital mellé.


Egyébként ezek a royal, kalinka vodkák nagyon rossz minőségűek, keverve ihatóak persze (ananász/narancslé, szénsavas/mentes mindegy, ki hogy szereti).

2016. febr. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én Russkij Standardot vennék, innék belőle tisztán (de ti préselhettek hozzá narancsot frissen), s a maradékot beosztanám a következő évre. Ez az én stílusom :)
2016. febr. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A royal illetve kalinka tisztán nem a legjobbak, de keverve tökéletes bármelyik. Ha egy árkategóriával feljebb keresgélsz tényleg russian standard a legjobb, de absolut se rossz. Finlandiát hagyjátok, az túl van árazva. Én kólát kivéve minden üdítővel szeretem a vodkát, de gyümölcslével a legjobb, valami minimum 50% gyümölcstartalmúval. Amúgy tényleg lehet hogy sok lesz picit a 7 deci vodka kettőtöknek, én mikor először ittam töményet kb. ennyi idősen engem 2.5 deci is megvágott rendesen pedig fiú vagyok és akkoriba 80kg voltam. Szóval max. egy fél literest vegyetek szerintem.
2016. febr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Két lánynak még a fél liter is cudar sok lesz! Hacsak nem azzal akarod megünnepelni a szülinapodat, hogy körbeokádjátok egymást.
2016. febr. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7 deci vodka két főre??? Az fejenként 7 feles... Hát attól padlón lesztek igen csak hamar. :D


Fejenként 2-3 feles (egy-másfél deci) bőven elég lesz nektek ennyi idősen, higgyétek el! Ennyit már meg fogtok érezni, de nem fogtok beájulni tőle.


Hogy mit isztok hozzá, az a ti ízléseteken múlik. A vodkának az az előnye, hogy gyakorlatilag BÁRMIVEL iható: energiaital, szénsavas üdítők, rostos üdítők, tea, kávé. Nincs olyan ital, amivel a vodkát ne kevernék, szóval tőletek függ.


A legolcsóbb vodkának literje kb. 3500 forint, akár hol is veszitek. Az alatt nem igen kaptok, csak ha véletlenül kifogtok egy akciót. Mivel keverni fogjátok, nem tisztán isszátok, gyakorlatilag bármilyet vehettek, amire telik. Csak ízesítettet (szilva, barack, meggy, stb.) NE vegyetek, mert azzal elrontjátok még az üdítő ízét is, amihez hozzákeveritek!

2016. febr. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7deci az ennyi idősen hármunknak is elég volt,és akkor már ittunk egy ideje xd elsőre szerintem vegyetek max egy 0.5-et,és amikor már érzitek hogy sok akkor inkább tegyétek el legközelebbre xd
2016. márc. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!