Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért romlik évek óta fokozato...

Miért romlik évek óta fokozatosan a boltokban kapható sörök minősége?

Figyelt kérdés
Ennyire igénytelenek lettünk, hogy a nagy gyártók ezt meg merik tenni?

2016. febr. 23. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Azért, mert nem éltél még akkor, amikor a kőbányai volt az egyetlen elfogadható áron kapható sör, 8 nap volt a szavatossága, 10 nap után már zavarossá vált, és örültünk, mint majom a farkának, ha egyáltalán kaptunk, mert állandó hiánycikk volt.
2016. febr. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szerintem nem romlik..
2016. febr. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegyiké romlik. Drágul a sör és 2 választása van a gyártóknak, vagy hagyják hogy dráguljon de nem rontanak rajta és ezzel esélyes hogy csökkennek az eladások, vagy rontanak a minőségén hogy ugyanannyiért tudják adni és reménykednek hogy nem tűnik fel, de általában feltűnik szóval megint csak ront az eladásokon. Amúgy a Lövenbraut b#szták el a legjobban az évek alatt. 2010-ben még 5.2%-os volt, aztán évről évre lett 5, 4.7, 4.2, 4% és most is annyi. Természetesen az íze is egyre gyengébb, vizezettebb lett. Sokkal szarabb sör mint 6 éve de kb. ugyanannyiba kerül, és sokan most is szeretik.
2016. febr. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem mindegyik romlik. PL. a cseh sörök jól tartják magukat, hiába gyártják őket Magyarországon.

De ott van a soproni ami 4 decis lett és telerakják kukoricával, na az a sör ihatatlan lett.

2016. febr. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
az alkoholfokuk csökken, mikor 18 körül voltam a Löwenbrau még valahol 5,3%-os volt most 25 vagyok és a folyamatos csökkentgetéssel már 4,2-nél járnak
2016. febr. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nah a Sopronit régen szerettem, most már vállalhatatlan az íze majdnem.


Leggyakrabban csak felvizezik az a trend?

2016. febr. 25. 09:59
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindennek romlik a minősége, sajnos a söré is.

Lehet válogatni, van választék.

De a magyar annyira igénytelen, hogy inkább megeszi/megissza, de nem reklamál érte.

Ezért ilyen a minősége mindennek MO-n.


Csalók, gyilkosok röhögnek szabadlábon a normálisabb embereken, hogy sikerült megint az átverésük.

2016. febr. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tényleg romlik. Nyilván a költségcsökkentés a legfőbb indok.

A felháborító az, hogy ezt nem ismerik el, hanem trendkövetésről beszélnek. A vezetők és managerek szerint ők csak a piac (fogyasztók) igényeit szolgálják ki.

"Mutasson nekem egyetlen embert ebben a tetves országban, akire ha kell, 5 perc alatt nem bizonyítom rá, hogy bűnös! Magára is, magamra is, mindenkire!"

Így működnek a piackutatások, statisztikák is. Azt hoznak ki belőlük végül, amit akarnak.

Sajnos azok, akik nem veszik észre a minőségromlást, bármit el lehet adni. A te felvetésedet kisányos picsogásnak fogják tartani.

Ha maradnál a minőségnél, akkor javaslom a cseh sörök fogyasztását. 200 forint alatt nem találsz belőlük sehol sem, de kb. amúgy is ez a bekerülési költség a gyáraknak. Akkor képzeld el, hogy mit tudnak neked ennyiért magyar sörből eladni!

2016. márc. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#1 Ne ez legyen a mérce!
2023. márc. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!