Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Valaki kóstolta már? (Ballanti...

Valaki kóstolta már? (Ballantine's Hard Fired)

Figyelt kérdés
Olvasgattam róla, de nem derült ki, hogy most hány évet is van abban a hordóban. És végig a kétszeresen is kiégetett hordóban van, vagy csak átteszik?

2016. márc. 7. 18:51
 1/3 Phoney ***** válasza:
A gyári leírásból egyértelműen kiderül, hogy csak „pihentetik” a kiégetett hordóban, tehát nem végig abban érik. Hogy hány éve tölt abban (vagy bármilyen más) hordóban, az nem nyilvános. Miután az új, kékcímkés Ballantine's 12 éves kissé gyenge lett az árkategóriájában (még a gyártó is keverve ajánlja), a Hard Fired-től sem várok túl sokat...
2016. márc. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nem tudom mennyit van ebben a hordóban, de akciósan 5000 ért vettem annyit megért.Sötét színű, Olajos, kicsit túl édes párlat, ami füstös de nem túl komplex illattal rendelkezik.

Nekem bejött, a nagy whisky ivók azért nem lesznek tőle oda.

De az alap változatnál szerintem jobb.

2017. ápr. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Phoney ***** válasza:

Azóta én is vettem. 5-ért tényleg nem rossz vétel, de csak akkor, ha az ember alapvetően szereti az olcsó scotch ízét. Ennek is ugyanaz az „erjedt kekszes” jellege van, ami a mai belépő scotch-oknál a legjellemzőbb számít (pl. Grant's, Teachers, Famous Grouse – bár érdekes, hogy a Ballantine's Finest pont nem ilyen), viszont a szájban kevésbé zavaró ez a jelleg, mint az említett, alig olcsóbb márkáknál.


A hordó nem új (mint a bourbönnél), hanem felújított és újra kiégetett, szóval ennek a nyoma leginkább az újra ráégetett faszénréteg elnyelő/szűrő hatásában merül ki, plusz ízeket nem igazán ad hozzá, kivéve egy kis édességet, ami viszont szerintem kicsit émelyítő (túl édes, ahogy az előző írja), mert semmilyen fanyar ellensúlyt nem kap. Objektíven valamivel jobbnak tartom a Ballantine's Finestnél, de személy szerint én inkább azt innám.

2017. ápr. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!