Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az absinth-ot hîgîtássál,...

Az absinth-ot hîgîtássál, (vîzzel) mondjuk egy 0,5 literes 70%-bòl (most csak hasraütés szerűen mondok valamit) 5 liter 10%-os alkoholtartalmú oldatot tudok készîteni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Tesco-s oldalon nèzeggetem az absinth àrakat, ês alà van irva hogy 1:10 vizzel valò higîtàssal ajànjàk



[link]


Ez az egy a tíz higîtàsi aràny mennyi alkoholnak felel meg, mondjuk egy literben ha 70% az alkoholtartalom.?


Akkor mondjuk ezt nyàron lehetne inni mint "koktèlt" valami gyümölcslèvel ?


ha mondjuk jòl behîgîtom ugy hogy egy literben legyen 8% alkohol tartalom.


Ez most egy hülye pèlda de ezt ùgy kèbzeljem el,mint egy koncentràlt öblîtôt, hogy azt az egy litert felhigítom mèg öttel ês akkor lessz àtlagos ?


2016. márc. 12. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem hogy mit is akarsz kérdezni, de fél liter 70%-os abszintból nem lesz sehogy 5 liter 10%-os pia. 3.5 liter 10%-os lehet ha 3 liter vízzel hígitod. Mellesleg a tescoban csak abszint hamisítványokat árulnak, amik igen csak drágák annyiért amit kérnek értük.
2016. márc. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Phoney ***** válasza:

A valódi abszintot tényleg úgy kell elképzelni, mint egy koncentrátumot, az a palackozás erősségétől függően 1:3–1:6 (nem 1:10!) arányban hígítva válik normális itallá.


Csakhogy a belinkelt szeszseital nem abszint és nem is hasonlít rá (bármire rá lehet írni, hogy „Absinth”), de cserébe borzalmas íze van. Ha 1:5 arányban kólával hígítod, akkor nem rossz, de másképp még nem sikerült ihatóvá tennem. Gyümölcslevekkel is tesztelheted mondjuk.


Az 1:10-es hígítási arány az importőr mániája, nem tudni, honnan vették.

2016. márc. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a vàlaszokat,

Az elsôtôl kèrdeznèm hogy jött ki az 3.5 liter 10%-os szàmolàs.

2016. márc. 12. 14:14
 4/9 Mojjo ***** válasza:
100%
Bár nem az első vagyok, de azért válaszolok. Fél liternek a 70%-a 3,5 dl. Ez azt jelenti, hogy fél liter 70%-os piában 3,5dl alkohol van. Mi ebből 10%-osat akarunk higítani. Mennyinek a 10%-a 3,5dl? Természetesen 35dl-nek, azaz 3,5l-nek. Tehát ha 3,5 literesre higítod, pont 10%-osat kapsz.
2016. márc. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Milyen hasznos lett volna általánosban figyelni matek órán, mi?
2016. márc. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
még ezt nem tanultuk 11 vagyok
2016. márc. 14. 14:29
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
Akkor meg mi a k#rv# anyádat akarsz te abszinttal? :D
2016. márc. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

megb.@.szni a ku.rva anyámat...


nem tehetek róla, liberális vagyok !!!

2016. márc. 14. 18:53
 9/9 Mojjo ***** válasza:
Gondolom azt akartad írni, hogy 11.-es, nem azt, hogy 11 éves...
2016. márc. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!