Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ballantines whisky megromlott...

Ballantines whisky megromlott egy év alatt?

Figyelt kérdés
Tavaly egy rendezvényre vettünk pár üveg rövidet. Maradt még belőle egy üveg Ballantines is, és kibontottuk ma alapozgatáshoz. Azonban nagyon fura íze van, olyan, mintha nem is whisky lenne, vagy nem tudom. Tényleg olyan fura. Lehetséges, hogy sötét, hűvös helyen egy év alatt valami baja lett a whiskynek? Vagy az lehet a gond, hogy fűszeres sült krumpli után ittuk, és az az íz is benne volt még a szánkban? Lesz tőle valami bajunk (az illuminált állapoton kívül persze:D ), hogy ittunk belőle?
2016. máj. 14. 19:27
 1/9 Phoney ***** válasza:
100%

Háát, mondjuk tényleg alapból furcsa íze van, nem tudom, mennyire ismeritek ezt a whiskyt. Lehet szeretni is, de sokaknak simán gyógyszerízű. Amikor a „kezdetekben” először kóstoltam (néhány másik blended scotch után), én is azt mondtam rá, hogy mintha nem is whisky lenne.


Megromlani viszont nem tud. Még ahhoz is elég extrém körülmények kellenek, hogy egyáltalán változzon az íze. Mondjuk különböző ételek után tényleg eléggé más tud lenni.

2016. máj. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%

Az olyan erősen szeszes italok, mint a viszki, vodka, tequila, pálinka nem igazán tudnak már elromlani.


Az alkohol legtöbb esetben az erjedési folyamaton túl van, ezért lehet ritkán hallani, hogy "elromlott a sör/bor/pálinka" stb.


Amúgy annak a cuccnak - nem vagyok whisky kedvelő - szerintem alapból rossz íze van, ez zavarhat be. Ha ki volt bontva, valamennyi elpárologhatott az alkohol-tartalmából, ezért tűnhet lágyabbnak, esetleg. De hogy megromlott volna, azt erősen kétlem, azt pedig, hogy valami bajotok legyen tőle, azt főleg.


Jó ivást!

2016. máj. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Megromlani biztosan nem tudott.
2016. máj. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
8%
Ha nem kukacos akkor semmi baja.
2016. máj. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs semmi baja, csak a Ballantines finesnek alapból szar íze van. Kb. a legrosszabb whisk(e)y az áráért. Még a többi nagy divatmárka is mind jobb hasonló árkategóriában pl. Johnnie Red, Jim Beam White.
2016. máj. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 szaszaa11 ***** válasza:
72%

Nana, állj, a ballentines egyáltalán nem rosz, csak sajátos karaktere van. Én nagy whisky kedvelő vagyok, ittam már mindenfélét, nyílván nem a ballentines a csúcsa a whiskeyknek, de az árát megéri!

Meg nem romlott, az biztos, főleg ha úgy tároltad, ahogy leírtad. Ha mondjuk nyáron kirakod a 40 fokba forrni, az biztos nem tesz jót neki :D

2016. máj. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem maga a márka rossz, csak az alapváltozata a finest. Csak kólával élvezhető. A régebbi fehér cimkés 12 éves változatot kimondottan jónak tartom.
2016. máj. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tud megromlani.
2016. máj. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 szaszaa11 ***** válasza:
A finest is kóstoltam már, szeretek tisztában lenni az olcsó kategóriával is. Semmivel sem jobb, vagy roszabb, mint társai ebből az árfekvésből!
2016. máj. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!