Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha mindennap megiszok egy...

Ha mindennap megiszok egy sort, akkor alkesz vagyok?

Figyelt kérdés
2016. júl. 4. 14:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nem, egyszerűen csak élvezed az életet.


én is sörimádó vagyok és nem nevezném magam alkoholistának.


ez a mindennapi kenyerem. :)

2016. júl. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha egy 330ml-es doboz Heinekent iszol csak meg naponta, akkor egyáltalán nem.


Ha az előző mondatomra az a reakciód, hogy "Mi az hogy kis doboz? Fél literest nekem!" Akkor lehet hogy mégse az íze miatt iszod.

2016. júl. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Előző, mert a 330 ml-es Heinekent az íze miatt iszod? A legjellegtelenebb, leginkább kiherélt nagyüzemi lager...

Kérdező, szerintem ettől még nem vagy az, ha tényleg igazi, jó minőségű sört iszol, mert azt tényleg az ízéért isszák az emberek. Viszont próbáld ki, hogy egy hétig egyáltalán nem iszol, és figyeld, hogy kívánod-e, nem tudsz-e meglenni nélküle... stb. Ha nem bírsz ki egy hetet, akkor függő vagy.

Én hétvégente szoktam 2-3 üveg(az változó, hogy 0,33-as vagy 0,5-ös) üveg sört meginni tesztelés, kóstolgatás céljából, de volt már, hogy egy hónapig nem ittam, mert éppen úgy alakultak a dolgok, például épp nem volt rá keret, vagy várnom kellet, míg meghozzák azokat a tételeket a pesti webáruházba, amit szerettem volna rendelni... stb. Vagy csak egyszerűen nem kívántam. Szóval a lényeg, hogy egy hétig ne igyál, aztán úgyis rájössz, függő vagy-e vagy sem.

2016. júl. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hat jo minosegu soroket szoktam. Nem Arany Facan es tarsait.
2016. júl. 4. 14:53
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha tényleg csak napi egyet iszol, akkor még ha nem is bírod ki egy hétig se nélküle akkor sincs nagy baj, mert bár az függőségre utal, de napi egy sör nem hogy nem káros, de még egészséges is. Férfiaknak a 0.5 liter se sok egy napra. Ha nem bírod ki abszolút nélküle, az max. akkor lesz szar, ha valamire nagyon gyűjtesz és fontos lenne a napi söröd árát megspórolni. Egyébként nyáron ebben a melegben én is minden nap megiszok legalább egyet, de van hogy 2-3-at. Tavaly nyáron is így volt, 2 és fél hónapig napi átlag 2 sör meg volt, azt ősszel simán leraktam. Ez általánosságba jellemző, hogy nyáron igencsak megnő a sörfogyasztás, attól még nem alkoholista valaki mert a nagy melegben legurít pár sört.
2016. júl. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az alkoholizmus nem kimondottan a mennyiségtől függ.


Az az alkoholista aki nem tud meglenni pia nélkül.

És az alkoholizmusnak is vannak fokozatai.


Nézz utána a neten ha ennyire foglalkoztat a dolog:)

2016. júl. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem szoktam Heinekent inni, de hogy miért ne lehetne azt, vagy bármilyen más sört az íze kedvéért inni, azt nem értem. Sör íze van, nem? Egy átlagos vacsorához jobb, mint a víz, nem?


Nem mindenki van rákattanva erre a bizi-b..zi kézműves sör őrületre, nem mindenkinek van szüksége tízféle utóízre egy pohár sörben, hogy élvezze.

2016. júl. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, azért mert a kiherélt nagyüzemi lagereknek(pl.: Heineken) kevesebb ízük van, mint egy ásványvíznek, így felesleges az ízéért inni. A nagyon olcsó nagyüzemi lagereknek(pl.: Arany Fácán) meg szar ízűk van, azokat meg azért nem az ízükért szokták inni.
2016. júl. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez a "kiherélt nagyüzemi lager" valami epitheton ornans, olyan mint a "keményen dolgozó kisember"? A sör alapvetően egy nagyüzemi műfaj, ha minden sör kisüzemben készülne, akkor nem lenne elég amit megihatunk ugye.


De nem is akarok erről vitatkozni, pláne nem egy sörhipszterrel, aki nem képes elfogadni, hogy sokan az egyszerű "kiherélt" söröket is tudják élvezni, sőt, ilyen szép nyári napokon még jobban is tud esni nekik, mint valami komoly sör. Nekem aztán mindegy, mondd csak meg, milyen legyen az ízlésünk.

2016. júl. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy kisüzem nem csak kis kapacitással főzhet, tulajdonképpen nem az üzem méretén van a hangsúly, hanem hogy ne tartozzon egyik multihoz(Heineken, SABMiller,Inbev, Carsberg) sem, akik agyba-főbe olcsósítanak. Például ott vannak a független cseh sörgyárak(Bernard, Cerna Hora, Primator, Chodovar, Uhersky Brod... stb.), akik igenis nagy kapacitással főznek sört, egész Európában ismertek, szinte mindenhova exportálják őket. Vagy ott van a Fuller's... angol sör, nagy kapacitással főzik, még nálunk is kapható(hiperekben is!), mégis minőségi sörök.

De hiába magyarázom neked, úgyse fogod megérteni, amíg nem kóstolsz meg egy igazi sört...

2016. júl. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!