Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A cognac-nál van finomabb ital?

A cognac-nál van finomabb ital?

Figyelt kérdés

2016. júl. 23. 16:37
1 2
 1/15 Phoney ***** válasza:
100%

Az ital finomságát nem a fajtája dönti el, hanem a minősége. Whiskyből, rumból, abszintból, tequilából, szilvapálinkából, meg szinte akármi másból is lehet eszméletlenül jókat csinálni.


Jobb és rosszabb italfajtákat azok szoktak számon tartani, akik a legtöbből nem találkoztak még igazán jó tételekkel.

2016. júl. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Akkor mondok egy árkategóriát, és azon belül a többi italfajtához mérve mennyire jó a cognac.

Szóval mondjuk 10000Ft környékén. (ami persze annyit is ér és nincs túlárazva)

2016. júl. 23. 16:58
 3/15 anonim ***** válasza:
Még mindig teljesen értelmetlen a kérdés.
2016. júl. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
De akkor legyen, a whisky finomabb.
2016. júl. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy adott ital finomsága ízlés dolga.

Az árkategória nem mond sokat, mondjuk én a konyakhoz nem értek, de pl. hasonló árú s típusú whiskyk közül is az egyik a kedvenc italom, a másikat meg nem innám. De biztos van, aki pont fordítva van velük.

2016. júl. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Van. Pl. én egyáltalán nem szeretem.
2016. júl. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%
A jó konyaknál nincs jobb! (Szerintem!)
2016. júl. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Shai-Hulud ***** válasza:
100%
De gustibus non est disputandum.
2016. júl. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Phoney ***** válasza:
100%

Cognac-ból 10e környékén a belépő szint van manapság (a Hennessy, Courvoisier és ilyenek VS változatai), ezek szerintem nem igazán erősek a mezőnyben. Mostanában már a gyártóik is inkább koktélba ajánlják ezeket.


De az igazsághoz hozzátartozik, hogy elég kevés cognac-ot ismerek (valami 3 tételt 10e, meg további kettőt 14e körül), és azok is inkább lágyak/elegánsak próbáltak lenni, nekem pedig az ízek gazdagsága fontosabb.

2016. júl. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Úgy néz ki tényleg nincs itt olyan ember, aki minden italfajtának ivott már a legjobbjaiból és választ tudna adni a kérdésemre.

Az meg, hogy ízlés kérdése csak részben igaz, hiszen például egy vodkának sose lesz olyan ízvilága, hogy versenybe tudjon szállni mondjuk egy azonos árkategóriájú whiskyvel.

2016. júl. 23. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!