Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Buktam majd 10000 Forintot...

Buktam majd 10000 Forintot mert a sörgyár gondolt egyet és nem forgalmazza azt a palackot?

Figyelt kérdés
Nyakamon maradt több mint közel 500 darab 0.5 literes heineken es üveg. Amiért a betétdíj ki lett fizetve vásárláskor most rászántam magam a pincetakarításra vinném vissza és ki van írva az autómata mellé hogy már csak a 0.4 es üveget forgalmazzák és ezt nem veszik vissza? Több ilyen üveg van pl nagy kiszerelésű varga boros lovassy boros Szikra szifonos (pedig ezt még forgalmazzák de nem veszi vissza a gép) stb stb Ezektől a pénzektől a vásárló elesik és kész? mert itt már nem 200 forintokról van szó hanem 10000 Ft ? Mit lehet tenni ?

2016. aug. 1. 12:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmit sem tudsz tenni. A betétdíjat amúgy is a sör árának részeként kell tekinteni. Vajmi kevesen járnak utána, hogy visszakapják.

Persze izmozhatsz, rengeteg időt rászánhatsz, hogy érvényt szerezz az igazadnak, de egyszerűen nem éri meg. Így jártál.

2016. aug. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Azt mondjuk megteheted hogy írsz egy emailt a cégnek, néha kifog az ember egy nagyvonalú ügyfélszolgálatost. Vesztenivalód nincs vele.
2016. aug. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Írsz a cégnek és megkérdezed, hogy nem veszik-e vissza méltányosságból.


2. Viszont nem kötelesek, mert ez a fajta üveget már nem tudják hasznosítani, mert "lejárt". A visszaváltásnak ugyanis az az értelme, hogy kellö tisztítás után újra tudják tölteni.


3. Nem tudom, mennyi ideig gyüjtötted az 500!!! üveget, de nekem ez több év lenne, ha eddig nem volt fontos, akkor most nem igazán reklamálhatsz!

2016. aug. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem kérj érte kekszet. Neked az jár. Én már gyúrom is a tésztát
2016. aug. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Van egy házam meg egy erdőm mindentől távol és néha bulizunk ott meg volt egy dupla esküvő is megtartva 2014 be:D gondoltam rendberakom már a pincét az új borszezonra:D és az egyik ág végében megtaláltam ezeket a rekeszeket:D gondoltam ha visszaviszem őket csapok belőle még egy bulit a többi üveg az még 4500 Ft volt :D De akkor buktam sajna :D igazán vállalhatna felelősséget egy ekkora gyár az ilyenek után. főleg hogy már a heineken is kukoricázza a söröket...
2016. aug. 1. 15:15
 6/12 anonim ***** válasza:
48%
Mégis miért kéne vállalnia a felelősséget értük? A betétdíj a sör árának része, mint ahogy a chips-es zacskó is benne van a chips árában. Például. De kismillió másik terméket lehetne még hozni. A betétdíj nem jótékonysági akció, egyszerűen gyakorlati oka: fel tudják ők még használni, hisz újratöltik a palackokat. Már nem tudják, mert áttértek a 0,4-es üvegekre, ezért jogos, hogy nem veszik vissza. Egyébként engem a sima betétdíj nem igazán szokott érdekelni, viszont az már nem tetszik, mikor veszek egy rekesz Keserű Mézet, akkor a csatos üvegekért le kell tenni egyenként 150 Ft betétdíjat.
2016. aug. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az az érdekes, hogy én a sarki kisboltban szoktam venni 0,5L-es üveges Heinekent, azaz még árulják. ( Nem, nem vagyok vak a kisboltban 33cl és 50cl van, pár tíz méterrel arrébb a Tesco-ban csak 40cl)
2016. aug. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 kóci zoltán válasza:
100%
Csepelen ahova néha lejárok a bátyuskámmal ott is 0.5 heineken van,biztos találsz olyan boltot ahol visszaveszik,hiszen ott sem a pincében töltik újra az üveget.A betétdíj nem a sör ára,az az üveg bérleti díja.Az üzletben ki kel függeszteni,hogy egy bizonyos üveget,rekeszt "modell" váltás,megszűnés miatt mikortól nem váltanak vissza.A nevében is benne van üvegVISSZAVÁLTÓ,tehát vissza váltod az üvegedet a pénzedre.
2016. aug. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én ennyit buktam, amikor be akartam lépni egy egészség pénztárba. Mert ennyibe került az "ingyenes" belépés. Szerintem 10k az a pénz, amit sokan buknak és lenyelik.
2016. aug. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ebből nem lesz helikoptered, mint a viccben szereplő kisnyúlnak.
2016. aug. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!