Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Normális h 14 évesen ennyit...

LIlI_dani_lIlI kérdése:

Normális h 14 évesen ennyit ittam?

Figyelt kérdés
2 hete egy taborban voltam, ahol egyik este mindenki( a legtobben 16 vagy tobb evesek voltak) hozott egy rakas piat. Ittam mar korabban is nagy ritkan egy par korty sort/ bort, de aznap megittam vagy 1 liter vbkt, 2 deci votka narancsot es 3 doboz sort. Tudom hogy rengeteg nem is tudom miert tettem, ittatok marti is fiatalon ennyit? (Tul serto valaszt legyszi ne irj, tudom hogy hulyeseg volt. Es nem hanytam es alig voltam masnapos)

2016. aug. 5. 04:43
 1/7 anonim válasza:
78%
Nem normális. Az alkohol csak arra jó, hogy lehúzza a pénztárcát, és lebutítson. Régebben sokat jártam bulizni, annyit elittam, hogy egy jobb féle használt Fordot is tudtam volna belőle venni. Néha iskola helyett is ittam. Nem volt semmi értelme. Én is így kezdtem, aztán most itt vagyok 25 évesen, kocsi nélkül, csak egy érettségim van, és most kezdek csak el majd felsőoktatásban tanulni. Néha jó bulizni, de szerintem még 4-5 év múlva ráérsz az egyetem inni, bulizni, vagy egy jó szakmával a kezedben néha beülni a haverokkal bulizni. Most ne az iváson járjon az eszed, hanem tanulj, hosszú távon meglesz a gyümölcse.
2016. aug. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb embernek az első ivászatok között van egy nagy berúgása, feszegetik a fiatalok a határaikat, van akinél ez 19 évesen, van hogy 14 évesen történik meg. Szóval normálisnak normális, max nem egészséges, es kicsit korai. Bár én is ilyentájt kezdtem, mégse lett belőlem alkesz:)
2016. aug. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Előfordult velem is az italozás. Nem vagyok álszent. Kipróbáltam fiatalon.

Ki is csaptam magam.


Nekem ez a drog sem jött be. A fiatalok körében meg van az érdeklődés többféle drogot iránt, mert érdekli őket a TILOS és a HATÁS. Valaki végiggondolja, hogy mit tudnak ezek okozni és választ még kipróbálás előtt, hogy akarja-vagy-sem.

A társadalmi nyomás a koffeinre és a dohányra és az alkoholra nagyon nagy.

Mivel társadalmilag az alkohol elfogadott, meg kell tanulni egyszer majd a mértéket és a hatásokat. Ha valaki agresszív lesz az alkoholtól, vigyázni kell neki, mennyit és mit ihat. De mást is ki tud váltani az alkohol. Ezeket jó végig gondolni és felelősséggel fogyasztani. Azaz tudatában lenni, mit tudsz te csinálni alkohol befolyása alatt és veled mi történhet ilyenkor. Ezt majd kicsit később próbálgassad - ha lehet. Felnőttként is vannak limitek. Egy pohár bor (1dl)/ sör (3dl) az, amire azt mondják a felnőtteknek, semmi bajod nem lesz sőt jót tesz, de az alkoholmérgezési limit nagyon egyénfüggő lesz. Az alkoholt legtöbben az eufória miatt fogyasztják. Ezt túllépni


14 évesen még nagyon nem kéne alkoholizálni.

Szerintem keress rá erre a pár kifejezésre és olvass el témánként 2-3 cikket, hogy tudd miről van szó. Csak azért, hogy nem tudatlanul állj a téma előtt:

- alkohol fogyasztás

- alkoholmérgezés ( [link] )

- metil alkohol

- másnaposság

- kulturált alkoholfogyasztás

- alkoholizmus (ok, hogy nem fenyeget még, de ne is fenyegessen)

- véralkohol szint (A világ leghasznosabb excel táblázata [link] / számítása: [link] / mini-kalkulátor: [link] )


Vannak elméletek, hogy miért 18 éves kor a határ az alkoholizálásra.

- 18 évesen magadért felelsz jogilag - szabadságot kapsz, hogy bármit megtehess, ami mást nem bánt / zavar.

- károsítja az agysejteket - Az alkoholnak van agykárosító hatása, de igazából csak akkor, ha sokat és gyorsan iszik valaki. Egy sörtől nem leszel ostobább, de egy órán belül 4 sör már gondot okoz.

- az alkohol a fejlődésben visszafogja a idegrendszert - Ezt igazolják és cáfolják egyszerre. Nagyon egyszerű eldönteni, hogy kinek van igaza: az alkohol méreg. Azért, mert most berúgtál, nem leszel agyilag zokni. Itt megint csak a mértékletes és alkalmi fogyasztáson van a hangsúly. Ha valaki minden nap megiszik egy sört gyerekként nem csak az idegrendszere marad vissza, de könnyebben kialakulnak nála a függőségi és más szerveket károsító hatásai, amik sok esetben visszautasíthatatlanok. Egyes orvosok 24 éves korra szeretnék kitolni az alkoholfogyasztás határát, mert az idegrendszer addig fejlődik. - Hát ez nem fog összejönni.



Még egy valami amit te döntesz el, mennyire használsz ki: Szüleiddel is beszélhetsz az alkoholról. Megmondod nekik, hogy érdekel az alkohol és mondják el mit kell róla tudni. Nem kell nekik elmondani, hogy mennyit ittál, vagy hogy ittál, csak annyit, hogy érdekel és meséljenek róla.

2016. aug. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

hát őszintén szólva ez elég hihetetlennek hangzik, hogy 14 évesen kb első ivászatod alkalmával ennyi alkoholt lehúzol és semmi bajod nem lesz tőle. pláne, hogy összevissza keverted a piákat: bor, sör vodka.. amúgy voDka és nem voTka. bár nem tudom, ezekben a keverékekben milyen arányú volt az alkohol, gondolom akkor nem lehetett túl sok.

én is kb 14-15 évesen kezdtem el alkoholt fogyasztani, de az max 1-2 sör vagy vodka-narancs vagy ilyesmi volt, nem ennyi.

2016. aug. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

-A taborban ingyenes volt minden pia azert ittam ennyit

-nem akarok meg legalabb 2 evig megint ennyire berugni

- tudom hovy ugy hangzik mintha tuloznek de tenyleg annyit ittam, ezek szerint jol birom az alkoholt.

-van egy par ismerosom aki mar 15/16 evesen minden nap rohadt reszeg lesz, es eleg jo ellenpeldak voltak ahoz hogy ezt sose akarjam.(es meg cigiztek fuveztek meg mas drogokat is probalgattak)

2016. aug. 5. 11:37
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, de ez van. Erre való a fiatalság, hogy próbálgasd a korlátaidat, és hülyeségeket csinálj.
2016. aug. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%
Gratulálok neked! Ilyen korban, még a szörpnél, üdítőknél kéne tartanod.. Így bízhatnak benned a szüleid? Hát gratulálok, újabb divatmajom a világon
2016. aug. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!