Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Első Whiskey-nek mit ajánlotok?

Első Whiskey-nek mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

A cím magáért beszél, egyáltalán nem konyítok az egészhez. Fiú vagyok de jó lenne ha FINOM lenne, magában,jéggel innám.

5500 FT felett nem akarok nagyon a zsebembe nyúlni :/

Válaszokat előre köszi!



2016. aug. 10. 17:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

Finom ? :D

El vagy tévedve... Igyál narancslevet ha finomat akarsz.

2016. aug. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%
Hát pl én a : Ballantine's Whiskeyt szeretem,de mindenkinek más jön be. :D
2016. aug. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%
vegyél inkább egy snickerst pajti
2016. aug. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Western Gold a LIDL-bol olcso es jo.
2016. aug. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
olcsón akarsz finom whiskey-t inni, a kettő együtt nem megy.
2016. aug. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%

A Ballentines egy moslék.

Én most vettem egy üveg Hankey Bannistert, amit az olcsó blendek közül az egyik legjobbnak tartanak, ha hazaértem írok, hogy milyen.

Referenciának 12 éves Highland Park single maltom van.

2016. aug. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Phoney ***** válasza:
82%

Ha 7 decis üvegre gondoltál, akkor nehéz olyat ajánlani 5500 Ft-ig, ami bárkinek ajánlható.


Ennyiből egyes helyeken lehet kapni egy Jamesont, ami teljesen jó kezdő whisky, vagy egy Jim Beam Black, ha határozottabb ízeket akarsz. Jó kezdés a Heaven Hill is, ez elég lágy és akár 4-ért is meg lehet találni. Ehhez hasonlít a 18:16-os által említett Western Gold (az Aldiban ugyanez Clarke's), ezek messze a legjobb whiskyk a maguk 3-4e közti áráért, és ezeknél azt sem kell keresgélned, hogy hol lehet őket normális áron kapni (mert az előbbieket sok bolt 5500 fölött árulja).


Ha fél literes is szóba jöhet, akkor a Chivas Regal 12-ből lehet 5500-ért találni. Sokáig szidtam az ár/érték aránya miatt, de ma már kezd ott tartani a blended scotch, hogy ez számít stabil márkának ezért a pénzért, és a többi csúszik lefelé.


Persze amúgy sok más 4-5 ezres márka is lehet, hogy ízlik majd, de a nagy részüket senkinek nem ajánlanám ismeretlenül. A Hankey Bannistert sem, mert jóindulattal el lehet nyammogni rajta, de az is csak egy búzaszesszel telibelőtt ócsóblend, amiben csak mutatóba van rendes whisky.

2016. aug. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27%
Akartam írni egy hozzáértő beszámolót, de akkor rothadjatok meg...
2016. aug. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Miert?
2016. aug. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Phoney ***** válasza:

Horst Luning:


Ezt úgy érted, hogy kizárólag egy Higland Park 12 alapján vagy hozzáértő? Bocs, ha rosszul értelmezem.


A Hankey Bannistert alapkiadását tényleg dicsérik, és a saját mezőnyében nem is rossz, de egy eléggé kínos mezőnyről beszélünk, ami valszeg csak az elmúlt 10-15 évben alakult ki ilyen formában. Az okosabb whiskyrajongók közt elterjedt az az elv, hogy ne nézzük le a blendeket, és azon belül az alapkiadásokat se, ami amúgy jó gondolat lenne, de ezek újabban egyre szégyentelenebb mélységekben járnak. Hozzáértőként elkortyolva lehet bennük szépet, érdekeset találni, csak gyakorlatilag semmilyen alkalomra nem igazán reális önmagukban fogyasztani őket. Pár alkalommal szívesen elemezgeti ezeket, aki ért hozzá, de többnyire távol állnak attól, hogy csak úgy élvezni lehessen akár elkortyolva, akár társaságban több poharat elfogyasztva. Ezek egyre inkább csak bekeverni valók. Az a coffey grain, amiből ezek az olcsó blendek legalább 80% arányban állnak (az új Ballantine's Finest szerintem inkább 90), egyszerűen nem alkalmas rá, hogy szinte magában, minimális malátawhiskyvel meglöttyintve élvezhető italt adjon.

2016. aug. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!