Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Szlovákiában vettem igazi...

Szlovákiában vettem igazi Zlaty Bazant-ot és a dobozon hatalmas felirat jelzi, hogy 10%, viszont a doboz oldalán a kisbetűs résznél már az van írva, hogy alk. :4,1% . Ez miért van? Mit jelent az a 10% a doboz elején?

Figyelt kérdés

#ital #sör #ivós #szlovák sör #piesz #toleszto
2016. aug. 28. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Balling fok - B°


"A sörlé erjesztés előtti szárazanyagtartalmát jelölő mértékegység. A világos sörök alkoholtartalma kb. 1/3-a, a barna söröké pedig 1/4-e a söröspalack cimkéjén feltüntetett B°-nak."

2016. aug. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az a sörfok, másnéven Balling-fok. Ez a sörlé erjesztés előtti szárazanyagtartalmát adja meg. A sörhöz jobban értőknek többet mond, de nem keverendő az alkoholszázalékkal.
2016. aug. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat .
2016. aug. 28. 14:11
 4/5 Phoney ***** válasza:
Gyakorlatilag a sör testességét jelzi. Ha túl alacsony a balling-fok, akkor a sör vízízű száraz pisi lesz, és a komló keserűségét sem bírja el rendesen.
2016. aug. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az előző három válaszoló tökéletesen leírta, mit jelent a Balling fok,én annyit tennék hozzá, hogy a 10-es lagerek általában elég vizesek, ízetlenek, szerintem igazán 12%-tól kezdődnek a jó lagerek, pilsnernél és tmavy-nál/polotmavynál ez az ideális, illetőleg vannak ugye bock illetve doppelbock típusú sörök, amelyek 16%-tól kezdődnek. De a 12% és 16% között is vannak jó lagerek, sőt! A Keserű Méz például 14 fokos ugyebár...
2016. aug. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!