Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha egy huszonéves fiatalnál...

Ha egy huszonéves fiatalnál 2,5-3 dl. Tömény (vagy ennek megfelelő más) a határ akkor rámondható hogy nem bírja a piát?

Figyelt kérdés
magamról van szó, nem vagyok rendszeres ivó és úgy tapasztaltam ki hogy ez az a mennyiség egy ivászat során amit már rendesen megérzek (ha a 3decit vesszük) és amit ha megiszok még épphogy nincs negatív utóhatással rám másnap
2016. szept. 22. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát eléggé, nem mintha bármi gond lenne ezzel. 17f vagyok, fél liter vodka/whisky vagy ennél picit kevesebb pálinka az amitől már részegnek érzem magam. Másnapos ritkán vagyok, ha nem keverem a piákat akkor tökéletesen vagyok másnap akármennyit iszok.
2016. szept. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Ha a májatokat kérdeznénk meg, az biztosan pontosan megmondaná, hogy a sejtállomány hány százaléka pusztult el. Aztán ezek a dolgok összeadódnak és 40 éves kor után a máj elzsírosodása és megnagyobbodása jelzi az átélteket.
2016. szept. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ha jól tudom a hasnyálmirigy előbb fekszik ki :D
2016. szept. 22. 19:01
 4/9 anonim ***** válasza:
4%
Sokkal több ember hal meg egészségtelen táplálkozás következményeként (szív-és érrendszeri, emésztőrendszeri betegségek, diabétesz) mint alkohol miatt. A mértékkel való italozás semmi veszélyt nem rejt magában, ha így lenne a fél magyar és kelet-európai társadalom májbeteg lenne.
2016. szept. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4 akkor már csak azt kellene megbeszélnünk, hogy szerinted és a májad szerint mi számít mértékkel iszogatásnak. Szerintem nem az a mennyiség, amire gondolsz...
2016. szept. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem mondható, hogy nem bírja. 3 dl, az 6 feles. Az nagyon sok. Én 2-nél még nem ittam többet sose, igaz ittam mellette mást, nem töményet.

Szóval aki megiszik 6 felest és másnap semmi baja, az szerintem bírja a piát.

Ennél többet minek kéne még inni????

2016. szept. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#4-es, mert a kettő között nincs óriási átfedés nem? Ne legyenek illúzióid, kórházban dolgozom, egy átlag belgyógyászaton a betegek kb. fele "mértékkel iszogat"... Egy 10-20 fős intenzíven szinte mindig fekszik legalább egy beteg, akinek be kell kötni vénásan az alkoholt, nehogy delirálni kezdjen.
2016. szept. 23. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

attól függ, mit értesz tömény alatt? vodka, pálinka? meg mi az, hogy az a határ? attól többtől már hánysz, kifekszel? vagy csak simán nem esik jól?

azért szerintem 3 deci tömény egyáltalán nem kevés. én arra mondom, hogy nem bírja a piát, akit már egy pohár sör fejbeüt.

2016. szept. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
42%
Hát 2.5-3dl-t úgy én is megérzek valamennyire, de nem ver a földhöz. Ha nem iszok össze minden szart és elég alkoholmenteset is iszok, meg rendesen eszek 3-4 óra alatt lemegy fél liter tömény és csak jól érzem magam nincs hányingerem, és utána másnapos se vagyok. Ehhez persze valami normális pia kell pl. vodka. Jager, Hubertusból ha megiszok fél litert tuti hányás és szörnyű másnap. Ha te 3 decit bírsz meg úgy rendesen az egy átlag ember esetében normális. Ha mondjuk 100kg vagy akkor szarul bírod, ha 50 akko meg jól. Attól is függ.
2016. szept. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!