Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mennyi pálinka készíthető kb....

Mennyi pálinka készíthető kb. 200 liter gyümölcsből?

Figyelt kérdés
Mire kell vigyázni érlelés közben? Lehetséges-e, hogy "megfázik" az érlelési idő alatt és ezért kevesebb lesz a kívánt mennyiségnél?
2008. okt. 3. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják kb 8ada/10-ede lesz a pálinka.Ha sokat kell várnod, mire kifőzik, vigyázz, hogy ne ecetesedjen meg. Jól zárható hordóba tedd, de ne töltsd teli, hogy a gázoknak legyen hely. Ne kevergesd!
2008. okt. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
92%

Az előző válaszadónak igaza van, 20-30l-re számíthatsz.

A megfelelő minőségű erjesztésnek is megvan a maga hőmérséklete, ami kb. 20-25°C (ha jól tudom), szóval a kérdésedre a válasz: igen megfázhat. Különösen eltérő hőmérsékleten nem erejedés megy végbe, hanem egyszerű rohadás.

Kevergetni tényleg nem szabad, hordóból meg kb. egy 300l-es elegendő a 200l-es cefréhez.

Ha tényleg jó minőségű pálinkát szeretnél, akkor a gyümölcsöket leszemezheted, kimagvazhatod, ill összevághatod.

Ja, és ne felejtsd el minden nap megsimogatni. :)

2008. okt. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
89%
Ez attól is függ miből van(alma szilva vegyes) mert a cukor menyiségétől függ amit már az idén nem is szabad beletenni. Nekünk még tavaly 500l. gyümölcsből 50l.lett, de ebben még volt cukor.
2008. okt. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)! Ajaj!A barátom minden nap megkevergette érlelés közben:o, mert így hallotta. Nem sok lett akkor a 140l szilvából, csupán 5l, és azt mondták megfázott.:(...ezek szerint én is elszúrtam!? De ha megfázott, megrothadt, hogy lehetett mégis csinálni belőle?

Most pedig itt a szőlő, ki tud segíteni a borkészítésben?

Segítsetek! Sose csináltam még ilyet! Köszönöm!

2008. okt. 4. 07:51
 5/5 anonim ***** válasza:
59%
Kb. 10-15% lesz belőle a pálinka.
2008. okt. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!