Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Készítettem gyümölcsbort...

Készítettem gyümölcsbort (ribizli), és az üvegek kupakjai "lövöldöznek", mi a teendő? Normális folyamat ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok bormesterek! Életemben először készítettem gyümölcsbort. Egész jóra sikerült többek szerint is... a lényeg a következő.

Pincében vannak üvegekben, ÚJ parafadugókkal bedugózva. Itt ott egy két üveg "kilövi" magából a dugót, miért van ez? Új vagyok a borkészítésben úgyhogy fogalmam sincs róla, hogy hogyan működik ez ugyebár, de nagyon érdekel a téma...

Második dolog amit fent nem írtam le, de hogyan lehet szabályozni a gyümölcsbor erősségét (alkoholtartalmát)?? Szerintem elég erős lett...



2016. okt. 19. 17:25
 1/4 anonim válasza:
Ha kilövi a dugót az egyértelműen azért van mert a benne lévő cukor forrásba azaz erjedésbe indul és az így felszabaduló gázok kinyomják a dugót
2016. okt. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ilyen esetben mi a teendő?
2016. okt. 19. 19:03
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Erjed, széndioxid szabadul fel, és a gáz kitör a palackból.

Az erjedésnek nem a lezárt palackban kellene megtörténni, hanem megfelelő mérető zárt tárolóban, amelyikben a levegőtől elzártan végbe mehet az erjedés, de a felszabaduló gáz távozni tud.

Erre egy segédeszközt szokás alkalmazni, kotyogó a neve, de ötletes megoldásokkal helyettesíthető, a lényeg, hogy a forrás befejeztéig nem szabad lezárt üvegbe tenni, viszont a folyamatos szellőzéstől óvni kell a murcit, időnként átfejteni.

A kiforrás a cukortartalomtól, hőmérséklettől függően változik, de hetekről, hónapokról van szó.

Palackokba porciózni, lezárni a már kiforrt bort szabad, amikor már nincs gáz fejlődés.

Nyisd ki az üvegeket, mert valószínű a többi palack is gázosodott, még forrásban van benne a bor.


[link]


[link]

2016. okt. 20. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
kotyogó volt rajta, csak már lefejtem, azt hittem, hogy már kész, akkor ezek szerint még nem...
2016. okt. 20. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!