Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A nagy, másfél literes kiszere...

A nagy, másfél literes kiszerelésű ser jobban megéri? És minőségre is jó?

Figyelt kérdés

2016. nov. 21. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, egy adott márkából olcsóbban jön ki fél liter egy másfél-két literes palackban mint dobozonként. Én 2 literes argus-t szoktam venni, szerintem elég korrekt sör, 550-be kerül, tehát kb. 110 forint korsónként. Na meg azért is bírom mert kevesebb szemét. Ha kiürült összenyomom, 2 liter sör után alig marad egy tenyérnyi szemét.
2016. nov. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

#1 pont az Argus az a márka amelyiknél nem ugyanaz a sör van a PET palackban és a dobozban, ha elolvasod az összetevőket akkor a dobozosban nincs kukorica (az 550 ml-esben már van az 500ml-esben még nincs) míg a nagy kiszerelés kukoricás.

Nekem az a véleményem a PET palackról, hogy bár nem elegáns, de ha van társaság és gyorsan elfogy akkor megéri.

2016. nov. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
# 2 Úgy tudom hogy most már a dobozos is darás, tehát ugyan az a kettő.
2016. nov. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Igen, többet kapsz a pénzedért, de PET palackba általában olcsó nagyüzemi lagerek kerülnek(bár vannak kivételek, pl.: Dunai Ászok, Palóc Búza... stb.), tehát minőségre nem jó.


Argusokról... régen a Zaklady Piwowarskie Glubczyce gyártotta a dobozosakat, a Gold-ot a Van Pur, a Maestic-ot meg a Pivovar Protivín, a PET palackosat meg nem tudom ki, de nem volt azonos a dobozossal, mert abban előbb volt kukorica. Most már a mostani dobozos Premium-ban is van, de Strong-ban nincs, bár ettől még nem igazán minőségi, tipikus olcsó lengyel sör, mint a Karpackie, a Dehelder meg a Prince. A Gold elvileg még mindig Van Pur termék, bár egyik ismerősöm szerint a palack designváltásával édesebb lett. És szerintem eddig is túl édes volt, szóval ez nem hiszem, hogy jót tett neki. Ugyanakkor ha valaki nagyon édesszájú, lehet, hogy szeretni fogja. A Maestic-et még mindig a Pivovar Protivín gondozásában készül, és változatlanul egy korrekt cseh pilsner, a hazai szegényes piacon, ahol nagy hiány van minőségi ivósörben(se a kraft, se a nagyok nem tudnak igazán sok mindent felmutatni), igazi ajándék. Ajánlom mindenkinek! :)

2016. nov. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja illetve van újabban egy Argus Lager nevezetű dobozos sör valami noname német gyártótól, és abban nincs kukorica. De komló se, csak komlókivonat, és elég szar íze van, szóval aki jót akar inni, kerülje!
2016. nov. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekem minden sör ízlik! Ma vettem két másfeles Arany Ászok sert. A kevésbé jó minőségű ital ugye nem káros?
2016. nov. 22. 22:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem káros. A többi meg inkább no komment.
2016. nov. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Árban jobban megéri, minőségre jó, hát... én még tényleg minőségi sört nem láttam pet palackban árulni. Bár mint írtad nem vagy válogatós, akkor meg lényegében jó a palackos is.

Mondjuk engem zavar, hogy kimegy belőle a szénsav, egyszerre kell meginni az egészet, ami egyedül azért nem megy túl könnyen, ha többen vagytok, akkor egy parkba kiülős sörözéshez jó lehet például.

2016. nov. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is általában a nagy kiszerelésű sert iszogatom, nem rossz az sem!
2019. dec. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!