Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az egészségre milyen hatással...

Gallits Gábor Csaba kérdése:

Az egészségre milyen hatással vannak az alkoholos italok, pl. :korsó, doboz vagy üveges sör vagy egy üveg vodka meg hasonlók?

Figyelt kérdés
Sokszor szoktam sörözni és néha vodkát meg hasonlókat szoktam inni,de sose jutott eszembe,hogy mekkora mennyiségtől lehet ártalmas az egészségemre.

#sör #vodka #alkoholos ital #alkoholok hatása
2017. febr. 10. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egészséges szervezetre az un. kulturált alkoholfogyasztás nincs különösebb károsító hatással.

Ha reggelire megiszol két-három felest, amit sörrel hígítasz, majd rágyújtasz, délig nem eszel semmit, az egyenként is rossz.

De egy kellemes ebéd után felhajtott kupica pálinka nem fog megártani.

Az általános egészség mellett a mód a meghatározó.

A csapvíztől is meg lehet halni (nem belefulladva!), ha mértéktelenül iszod (volt ilyen, nem vicc.)

2017. febr. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ,Ön szerint vagy szerinted mi lehet a hatása a szervezetre,ha megiszok egy üveg vodkát két-három sörrel?
2017. febr. 10. 17:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyszerre? Ha sikerülne, akkor halálos.
2017. febr. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Az alkohol büdös, dehidratál, (kontrollálatlan fogyasztása) alkoholizmust okoz, tönkreteszi a májat, és agyat sorvaszt. Az alkohol elvonás fizikai fájdalommal jár, és pszichésen is megterhelő.



Az alkohol fogyasztásnak dehidratáló hatása van, valamint általánosan antidepresszáns. Idegre dopping szerűen nyugtató hatással hat. De eltérő tulajdonságok is vannak, mértékben és mennyiségben.


A következők, amiket leírok, jó minőségű, tiszta és átgondolt mennyiségben értendők.


A sör erős vízhajtó, vesekőre hajlamosoknak a rendszeres elegendő VÍZ FOGYASZTÁSA MELLETT kifejezetten ajánlott.


Vörösbor fiatalokra álmosító hatással van, egyébként afrodiziákum.

A fehérbor üdítő hatású, magas ásványi anyag tartalma miatt nyáron, nagyon nagy melegben vízzel keverve jobban oltja a szomjat mint a víz magában.


Gyomorkeserű, gyógynövényből készült italok (gömbkóla, hubi, jager) állítólag májra, epére jótékonyan hatnak.


Alkoholos párlatok, de leginkább a vodka melegítenek.


Az Alkohol fertőtlenítő hatású, így nagy koncentrátumú italokat fertőtlenítésre használják. Pl, ha megettél valami szart, pálinkával le kell öblíteni, akár órákkal később is hatásos, gyomrot tisztítja. Kalózok ha nem tudtak kikötni friss vizet venni és nem esett édesvíz az égből, akkor a tárolt vízbe rumot és citromot tettek, hogy minél később kezdjen el poshadni a víz.


Az alkohol fogyasztásnál érdemes odafigyelni, hogy ha már csatak részegre iszod magad, igyál elég vizet, hogy ellensúlyozd a dehidratáló hatást, és ha szerencséd van spórolj egy másnaposságot is. Ha házi készítésű alkoholt iszol valahol, érdemes az első adagnak időt hagyni, hogy ha valami különleges hatása lesz réd, akkor azt ne akkor vedd észre amikor már sokat ittál. (fejfájás hasmenés, ilyesmi)


A mindennapos alkohol fogyasztás hozamosabb ideig függőséget okoz, aminek hatása csak az megvonáskor jön elő.Mindennapos Pálinkát pl nehéz letenni, ha az orvos felír valami szart, ami mellé nem lehet inni. Ellenben ha alkalomszerűen sokat iszik az ember, az megterheli a májat, az idegrendszert (acet-aldehid, netalántán metil-alkohol), megterheli az izmokat, és mivel tompulnak az érzékek nagy mennyiség után, hideget, éhséget, fáradtságot és betegséget is később vesszük észre. Gyerekeknél maradandó károsodást okozhat az alkohol alkalomszerű fogyasztása, 13-14 év alatt a fejlődésben lévő szervezetre az alkohol rendkívül káros. A 18-as karika nem véletlen van. Addigra az idegrendszer (majdnem?) teljesen kifejlődik és utána már nem annyira káros.

2017. febr. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

"mi lehet a hatása a szervezetre,ha megiszok egy üveg vodkát két-három sörrel?"


Az a vodkás üveg méretétől nagyban függ :)

Ha ez egy lagzi alatt fogyasztod el 8 óra alatt, lakodalom után tánc és rágcsa kíséretében akkor egy átlag ember is csodálkozna, hogy mellyire jól bírja.


Ellenben ha 3 sör után lehúzol egy literes vodkát, ha tippelnem kéne legjobb esetben kijön minden amiért fizettél az elmúlt pár órában :) Rosszabb esetben elájulsz, és jó esetben a detoxikálóban ébredsz.

2017. febr. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :-),kedves első és második válaszolók vagy válaszoló,nem tudom egy vagy két személy írta,abban biztos vagyok,hogy ez a két ital nem halálos,ha oda figyelve fogyasztják,én három-négy évvel ezelőtt megittam két korsó sört meg az egy liter vodkát is és mellé két colát is és a másik korsó söröm,de szerencsére ettem is ivás mellett,bár inkább az étel mellett ittam,szerintem azért nem kerültem detoxba vagy másik nevén a józanítóba,ja és az egyik barátnőmnél voltam és figyelt rám :-),kedves qysuuvev köszönöm szépen az összeszedett válaszokat és azt is köszönöm,hogy voltál szíves odaírni azt is,hogy vizet mindenképpen fogyasszak az alkohol mellé,pláne igaz ez a vodkára,mert az a legmagasabb alkoholtartalmú ital a világon,amennyire tudom így harminc évesen :-).
2017. febr. 12. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!