Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha a pálinkát műanyag palackba...

Ha a pálinkát műanyag palackban tárolom hosszabb ideig még iható lesz?

Figyelt kérdés
Már kb 1 éve abban van... De azt hallottam egyszer,hogy valamilyen káros anyagok kioldóthatnak valahogy a palackból. Ez igaz lehet?

2017. ápr. 27. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Pocsék lesz.Sőt már most is az.Ittam már ilyen pálinkát.Apám régebben pet palackban tárolta.Borzasztó,gyomorforgató.Szerintem öntsd el...
2017. ápr. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha zavaros, vagy nem teljesen átlátszó, a palack alján lerakódások vanna, vahy a palackon látod, hogy "zavaros" akkor ne igyál belőle....

De az izén észre fogod venni...

2017. ápr. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az iskolai oktatásban nem hangsúlyozzák, hogy a műanyagok zöme kémiailag nem egységes, nem homogén.Nagy részük valamilyen polimer, amiben vannak monomerek és oligomerek is, vagy polikondenzációs úton létrejött anyagok, amiben vannak kisebb molekulatömegű molekulák is. Emellett hozzákevernek folyékony lágyítókat, stabilizáló szereket, antioxidánsokat stb. is és a létrejött műanyag ugyan kemény és hétköznapi értelemben szilárdnak (szilárd anyagnak) tűnik, miközben valójában egy keverék folyadék, amiből a különböző szerves oldószerek (és ilyen az etil-alkohol tartalmú pálinka is) kioldják az oldható, emberre nézve mérgező alkotórészeket is. Ne tárolj műanyag palackban pálinkát, de átmenetileg se önts bele, mert a pálinka nem lesz alkalmas emberi fogyasztásra !
2017. ápr. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat... De ugye nem lesz konolyabb bajom ha ittam belőle? :/
2017. ápr. 27. 22:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem, nemigen lesz bajod. De azért öntsd ki, ami maradt. A továbbiakban csak üveg.
2017. ápr. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
62%
Én ilyen 5 literes műanyag palackokban tartom. A világon semmi baja nem lesz a pálinkának. Ezek élelmiszeripari műanyagok. A pálinka nem marja meg
2017. ápr. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!